НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні Сєвєродонецьк мирне місто, яке розвивається. На площі Миру спокійно гуляють молоді мами з немовлятами і модні бабусі, ходить за розкладом і визначеним громадський транспорт і маневрують за правилами дорожнього руху автівки на будь-який смак.

А 7 років тому на центральній площі щойно визволеного українськими військовими від бойовиків Сєвєродонецька «зібрався великий натовп місцевих жителів з українськими прапорами. І коли втомлений, але щасливий полковник Нацгвардії Олександр Радієвський оголосив, що місто вільне від терористів, йому влаштували справжню овацію. Люди вітали визволителів, обнімали й цілували їх, хором скандували: «СПА-СИ-БО!», пригощали солодощами, запрошували до себе в гості» (з архіву Книги пам’яті полеглих за Україну).

 

Довідково. Далеко не останню роль у процесі звільнення відігравали підрозділи Національної гвардії України, зокрема Криворізька бригада та добровольчий батальйон «Донбас». Під час визволення Сєвєродонецька відзначився командир криворізької бригади Національної гвардії України генерал-майор (посмертно) Олександр Радієвський. Він потрапив у засідку та загинув буквально за день після цього.

Святкування 7-ї річниці визволення міста Сєвєродонецька від незаконних військових формувань розпочалося з урочистого заходу біля пам’ятника генерал-майору Національної Гвардії України Олександру Радієвському.

В урочистому мітингу, окрім представників місцевої влади, взяли участь представник штабу угруповання НГУ ОС, командир угруповання НГУ в ОТУ «Північ» полковник Ігор Григорян, командир військової частини 3035 НГУ полковник Сергій Божко, командир Рубіжанського батальйону Слов’янського полку Андрій Юрченко. 

До присутніх звернувся Голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай:

«Вітаю всіх! Сьогодні дуже важлива дата для нас. Я сьогодні зранку, коли дивився стрічку новин у Фейсбуці, на сторінці Ірини Болткової побачив слова, які прозвучали у звільненому Сєвєродонецьку 7 років тому – «Місто вільне. Живіть спокійно» (авт. – Слова належать генерал-майору Нацгвардії Олександру Радієвському). Він їх сказав містянам у день звільнення Сєвєродонецька від російських бойовиків – 22 липня 2014 року на сходинках будівлі міської ради). Мені здається, що більше нічого говорити не треба. Це дійсно головні слова, що місто Сєвєродонецьк стало вільним від загарбників. Я дуже хотів би, що б їх ніколи в житті нам не довелося повторювати саме тут, у Сєвєродонецьку. Але я впевнений, що ці слова ми із вами обов’язково скажемо в Луганську. Вітаю вас усіх зі святом! Слава Україні!»

 

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк також привітав учасників заходу:

«Доброго дня, шановна громада! Доброго дня, шановні присутні! Дозвольте привітати вас всіх з 7-ю річницею визволення міста Сєвєродонецька. В цей день ми вітаємо наших воїнів, наших захисників. Ми радіємо тому, що місто знаходиться в мирній Україні, може розвиватися, процвітати і давати надію на майбутнє. Вітаю зі святом! Слава Україні!»

 

Учасники церемонії вшанували загиблих захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника генерал-майору Національної Гвардії України Олександру Радієвському.

 

Пресслужба угрупування НГУ Обєднаних сил