НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Верховний касаційний суд у Римі 9 грудня остаточно поставив крапку у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Суд підтвердив вирок апеляції про те, що Марків, а також держава Україна не винні й закрив справу остаточно.

 

«У справі Марківа поставлена крапка. Всі позови відхилені. Рішення Міланського суду залишили в силі», – повідомив адвокат. 

 

Також знято всі претензії до держави Україна. 

 

Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали старшого сержанта командира відділення батальйонуоперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького  (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у м. Слов’янськ у травні 2014 року.

 

За свідченнями українських військових, Віталій Марків непричетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї: мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа. А сам журналіст перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні застереження посольства Італії не їхати у зону бойових дій.

 

3 листопада 2020 року апеляційний суд у Мілані виправдав Віталія Марківа. До цього, суд першої інстанції засудив його до 24 років тюрми за нібито причетність до загибелі італійського журналіста на Донбасі.

 

Віталій Марків перебував за ґратами з червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї. Зараз, після повернення в Україну Віталій продовжує службу в Нацгвардії.

 

Виправдання Віталія Марків – це перемога усього українського народу! Українських адвокатів, військовослужбовців, української діаспори в Італії, українських дипломатів, українських волонтерів та журналістів.

 

 

Пресслужба НГУ