НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На цьому сьогодні, 12 жовтня, наголосив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на Міжрегіональній конференції «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе», яка проходить вперше за ініціативи Української асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО) спільно з UN Women (ООН Жінки).

«Зміна ставлення та збільшення рівня довіри до правоохоронних органів можлива та відбувається, в тому числі й через присутність жінок у правоохоронних органах. Завжди питання присутності жінки, до прикладу у патрульній поліції – це більше на вирішення конфлікту, а не на його загострення. Тому створення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у правоохоронних органах – одне з пріоритетних завдань у Міністерстві внутрішніх справ України», – сказав міністр у вітальному слові до присутніх.

У заході також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал, генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балана, заступник командувача Національної гвардії України (з персоналу) генерал-лейтенант Ярослав Сподар, представники служби з гендерної інтеграції Головного управління НГУ та представники інших правоохороних органів України.

Конференція-телеміст транслюється у прямому ефірі з 5 міст: Києва, Кривого Рогу, Полтави, Маріуполя та Львова. Захід об’єднав представниць і представників правоохоронних органів, фахівців у сфері ґендерної рівності, миру та безпеки, а також міжнародних партнерів для обговорення викликів та перешкод, з якими стикаються жінки-правоохоронці під час роботи та несення служби, шляхів та досвіду щодо подолання таких викликів, а також історій успіху та практичних рекомендацій.

Очільник МВС зазначив, що Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО), головою правління якої є заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, – ініціатор великих змін у правоохоронних органах, і не тільки.

«Можу запевнити, що будь-які можливості, які необхідні для розвитку цього руху в межах Міністерства, будуть забезпечені не тільки в межах Національної поліції, але й в лавах Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та в інших органах системи МВС. Переконаний, що до нашої ініціативи долучаться й працівники органів Служби безпеки України та органів прокуратури, які також мають відношення до захисту прав і свобод громадян України», – додав міністр.

Своєю чергою заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко наголосила, що Міжрегіональна конференція «Руйнуй стереотипи, пізнаючи себе» присвячена Дню захисників і захисниць України.

 

«2 роки тому Українська асоціація представниць правоохоронних органів (УАППО) була з однією ініціаторів внесення змін до назви державного свята – Дня захисника України, з урахуванням гендерної рівності. У липці цього року Верховна Рада України підтримала відповідні зміни та, я впевнена, що ці зміни дійсно дозволять дійсно зробити українських жінок, які боронять Україну, більш видимими у суспільстві та визнати їх внесок у захист суверенітету, державності та територіальної цілісності», – сказала вона.

За інформацією Департаменту комунікації МВС України