НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

29 серпня на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору відбувся меморіальний захід, присвячений Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Трагічна дата в новітній історії України. В цей день, 7 років тому, незаконні збройні формування, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким виходили українські бійці з Іловайську. Іловайський котел став пеклом і символом підступності агресора.

У заході взяли участь керівники міста, представники центральних органів виконавчої влади, ветерани та учасники АТО/ООС, члени сімей загиблих героїв, представники громадських організацій ветеранів, мешканці міста. Під час церемонії вшанування присутні поклали квіти до Стіни пам’яті полеглих за Україну. Священнослужителі відправили молебень.

О 10:00 по країні була оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання.

У День пам’яті захисників по всій країні приспускають Державні Прапори на будівлях органів влади, державних підприємств, установ і організацій, обмежуються трансляції розважальних радіо- і телепрограм, відбуваються меморіальні заходи, тематичні книжкові й фотовиставки, кінопокази, концерти-реквієми тощо. 

Згадуючи героїчний супротив полеглих побратимів, їхню жертовність в ім’я майбутнього вільної України, правди і справедливості, пам’ятаймо також і про те, яким тернистим був шлях нашого народу до омріяної свободи, скільки поколінь борців за волю полягли в нерівних боях.

Нагадаємо, що День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення Дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено до воєнних подій на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

Пресслужба НГУ