НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Обов’язковий технічний контроль спеціальної та броньованої техніки завершився у військових частинах Східного територіального об’єднання. Такий контроль у підрозділах НГУ проводиться два рази на рік з метою визначення справності техніки.

Як зазначають в територіальному управлінні, обов’язковий технічний контроль передбачає перевірку всіх транспортних засобів, призначеного для перевезення особового складу, бронетехніки та спецмашин на предмет технічної справності та працездатності.

Також в частинах було перевірено навченість особового складу, наявність необхідних документів та дозволу на закріплення в якості водія на відповідний вид техніки.

«Впродовж останніх двох тижнів у військових частинах Східного територіального управління проводять обов’язковий технічний контроль. Перевірці підлягає 100% техніки, яка залучається до виконання як службово-бойових завдань в зоні ООС, так і безпосередньо в службовій діяльності військових частин, перед якими стоять завдання з перевезення спецконтингенту, перевезення особового складу на службу з охорони громадського порядку, а також на виконання навчальних стрільб та навчань», – розповів заступник начальника Східного територіального управління з озброєння та техніки полковник Юрій Тарасов.

«З початку 2014 року у військових частинах пройшло оновлення техніки приблизно на 70% і робота у цьому напрямку триває. Одні з останніх одиниць техніки, що поповнили автопарк 5 Слобожанської бригади наприкінці 2020 року – 5 спеціальних мікроавтобусів FORD Transit, які призначенні для виконання завдань з охорони громадського порядку. Справність техніки безпосередньо впливає на боєздатність підрозділів тому необхідно слідкувати за її станом», – зазначив старший офіцер відділу автомобільної техніки управління озброєння та техніки департаменту логістики ГУ підполковник Олег Рогальський.

 

Проте окрім нових зразків техніки гвардійці також підтримують у належному стані і машини, що «успадкували» з радянських часів.

«Модернізований бронетранспортер БТР 70 –  це бойова машина, що попри свій вік знаходиться на повному бойовому ходу та готова на 100% до виконання завдань за призначенням», – розповів командир взводу бронетанкової техніки військової частини 3005 Андрій Конарєв.

В ході технічного контролю комісія оглянула місця зберігання автомобільної та бронетанкової техніки, роботу пересувної автомайстерні, елементи парку та готовність їх до виконання технічного обслуговування та ремонту.

«Слід зазначати, що порівняно з минулим роком підготовка техніки 3 бригади стала краще – це пов’язано з відповідними перестановками посадових осіб для більш якісного та доцільного залучення особового складу та особистою відповідальністю кожного військовослужбовця, який пов’язаний з експлуатацією автомобільної та бронетанкової техніки», – зазначив  заступник командира військової частини 3017 з озброєння –- начальник технічної частини полковник Олександр Богатирьов.

Незважаючи на великий обсяг виконання службово-бойових завдань, військовослужбовці частини підтримують техніку у справному стані, тож вона завжди готова до виконання завдань за призначенням у повному обсязі.
В рамках технічного контролю військові частини здавали і заліки на придатність військової техніки частини виконувати завдання за призначенням.

«Військова техніка – певно ключовий механізм в роботі кожного військового формування. Вона має бути приведена до максимально ідеального технічного стану, адже від неї залежить також і бойова готовність усіх без винятку підрозділів частини», – резюмував полковник Юрій Тарасов.

Підсумок та промовистий вердикт – транспортні засоби частини пройшли перевірку. Відповідно, усі вони готові до виконання завдань за призначенням у повному обсязі.

Відділення інформації комунікації Східного ТУ
за матеріалами військових частин