НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

13 липня у стінах університету «Стефана чел Маре», що розташований в місті Сучава, пройшла конференція закриття проєкту, присутнім на якій був заступник Генерального інспектора жандармерії Румунії – полковник Георге-Мар’ян Бринковіану. Проєкт під назвою «Зміцнення інституційного та технічного потенціалу підтримки спеціалізованих структур, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю» було реалізовано за фінансування спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

Тривалість реалізації проєкту – 20 місяців. Інспекторат жандармерії округу Сучава брав в ньому участь у якості бенефіціару у співпраці з військовою частиною 1241 Національної гвардії України.

Упродовж реалізації, головним завданням проєкту було підвищення безпеки громадян, що проживають в регіонах спільного кордону, а також визначення актуальних підходів у боротьбі з організованою злочинністю. Крім того, зусилля були спрямовані на покращення рівня підготовки підрозділів. Під час реалізації проєкту активно втілювався обмін досвідом спільної правоохоронної діяльності та спільні навчання.

«У зазначеному проєкті були визначені цілі щодо зміцнення інституційно-технічних спроможностей спеціалізованих правоохоронних структур завдяки оснащенню засобами для боротьби з організованою злочинністю й мінімізацією ризиків, які пов’язані з особистою безпекою правоохоронців, через покращення складової колективного та індивідуального захисту, – розповідає заступник командира військової частини 1241 зі служби підполковник Богдан Богдан, – також стояли завдання з удосконалення професійних навичок і вмінь як особового складу НГУ, так і партнерів».

Запланована та описана діяльність під час проєкту була результативно втілена в життя повною мірою. Обмін досвідом між партнерами, а саме організація спільного навчання за стандартизованими методиками, тактики та процедури втручання спеціальних підрозділів повинні й надалі підтримати структури, відповідальні за протидію організованій злочинності в прикордонних районах.

Василь Балан