НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Напади на правоохоронні органи та банківські установи, руйнування незаконними збройними формуваннями об’єктів забезпечення життєдіяльністості району – саме в такій оперативній обстановці пройшли дводенні навчання загону спеціального призначення під Харковом.

Диверсанти здійснили підриви труби газогону, а також високовольтної опори. За легендою навчань в районі працювала підготовлена група з 10-15 чоловік, що пройшли спеціальну підготовку та мають досвід в організації і проведенні диверсій і терактів.

Задача загону спеціального призначення була виявити, знешкодити, а у разі чинення збройного опору знищити диверсійно-розвідувальну групу.

«Подібні тактико-спеціальні навчання проводяться з нашим підрозділом щороку. Обстановка і легенда для навчань кожного разу відрізняється, але мета одна – відпрацювання злагоджених і точних дій всіх учасників цього процесу. Підрозділ дві доби працює автономно, використовуючи штатне озброєння і спорядження. Тож бійці мають забезпечити собі ночівлю і харчування в екстремальних умовах, бути в готовності зустріти бій в будь-який час доби, вміти надати першу домедичну допомогу», – зазначає інструктор загону спеціального призначення з позивним «Шило».

В умовах максимально наближених до реальних бійці проводили розвідувально-розшукові заходи в лісистій місцевості, при цьому групи повинні були бути готові до будь-яких несподіванок. Вже вночі першого дня навчань бійці вступили у вогневий контакт з диверсійно-розвідувальною групою противника, внаслідок якого було затримано двох бойовиків.

З метою перевірки реакції та правильності дій спецпризначенці відпрацьовували різноманітні ввідні. Так, за однією з таких ввідних 2 військовослужбовці отримали поранення нижніх кінцівок середньої важкості внаслідок підриву на саморобному вибуховому пристрої, їм була надана домедична допомога та проведено евакуацію до госпіталю МВС.

Фінальною фазою навчань став штурм захопленої будівлі, де за умовами навчань зайняли оборону злочинці.

«В рамках сьогоднішніх навчань група мала зайти в будівлю, яка захоплена терористами і знешкодити диверсантів. Роли злочинців виконують спеціальні картонні мішені із пріоритетними секторами для влучення. Заходячи до будівлі бійці не знають де знаходяться цілі, тож повинні бути напоготові і вести прицільний вогонь. Крім того вся група має діяти злагоджено, як єдиний організм», – додає інструктор.

В ході навчального штурму було знешкоджено та затримано 12 осіб зі складу диверсійної групи.

Відділення інформації і комунікації Східного ОТО