НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Навчально-бойовому центрі підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру Нацгвардії, що дислокується у місті Вишгороді на Київщині, завершились курси базового рівня підготовки військовослужбовців Окремих загонів спеціального призначення НГУ.

За три місяці тривалих і виснажливих тренувань, занять з вогневої та тактико-спеціальної підготовки спецпризначенці підвищили свою професійну компетентність та здобули практичний досвід під час польових виходів.

«Підрозділи спецпризначення – еліта Нацгвардії. За три місяці ви стали справжньою військовою родиною і це не пусті слова, це підтримка, це єдине мислення та повага один до одного. Ті навички, які ви отримали під час навчання знадобляться вам під час виконання службово-бойових завдань. Тож передавайте їх своїм побратимам» – сказав на церемонії вручення сертифікатів заступник начальника Міжнародного центру полковник Сергій Рекун.

Під час проведення курсу інструктори Навчально-бойового центру основну увагу приділяли вогневій та тактико-спеціальній підготовці, військовій топографії, діям в екстремальних умовах та урбанізованій місцевості. Молоді спецпризначенці та ті хто виявив бажання проходити службу в Окремих загонах спеціального призначення Нацгвардії вперше занурювались під воду у водолазному спорядженні та десантувались парашутним способом, пройшли висотну підготовку та гартували силу духу і витримку під час автономних польових виходів.

«Підготовка спецпризначенця відіграє надважливу роль під час виконання ним бойових завдань. Він повинен бути впевнений не лише у свої діях, але й у діях своїх побратимів. Крім того, саме особисті навички, бойова підготовка, мобільність та результативність дій спецпризначенців – є одним з першочергових факторів протидії будь-яким ворожим силам», – зазначив під час вручення сертифікатів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Навчально-бойового центру підготовки до спеціальних дій підполковник Володимир Лисюк.

Доречно сказати, що у курсі підготовки брали участь і представники Об’єднаної оперативно-тактичної групи (операція «UNIFIER») Збройних сил Канади в Україні. Вони не лише спостерігали за діями інструкторів та курсантів і вивчали систему навчання та оцінювання підготовки підрозділів до спеціальних дій для подальшої співпраці, а також надавали дорадчу допомогу під час проведення занять з тактико-спеціальної підготовки.

Спецпризначенці закріпили свої навички в екстремальних умовах та випробували себе на межі своїх можливостей. Заліковий польовий вихід пройшов успішно і кожен побачив свої слабкі та сильні сторони.

Після складання іспитів та виконання підсумкового комплексного завдання з бойовою стрільбою всі курсанти отримали сертифікати та посвідчення про проходження курсу підготовки базового рівня.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ