НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

1. У Національній гвардії України існують визнання значком «Воїн-спортсмен»

Його дають військовослужбовцям, які мають високий рівень фізичної підготовленості. З 2016 року такими знаками нагороджено біля 1,5 тисячі гвардійців.

2. Нацгвардія першою започаткувала змагання з військового кросфіту серед силовиків

Ці змагання з функціонального багатоборства (військового кросфіту) та практичної стрільби набули великої популярність серед військовослужбовців не лише України, а і провідних країн світу. Учасники змагаються у повній бойовій екіпіровці та з моделюванням дій в бойовій обстановці (евакуація пораненого, штовхання автомобіля, перенесення ящиків з боєприпасами, перенесення вантажів, як самостійно, так і у складі підрозділу).

3. Нацгвардія змагається серед міста

З метою популяризації здорового способу життя, інформованості цивільного населення про Національну гвардію України, з 2018 року чемпіонати та масові спортивні заходи Національної гвардії України проводяться на центральних площах великих міст України.

4. Володарі 3000 спортивних українських медалей

Усього з 2014 року в змаганнях до всеукраїнського рівня гвардійцями завойовано біля 3000 спортивних медалей різного гатунку.

У 2016 році нацгвардійці виграли Кубок Президента України з рукопашного бою, стали чемпіонами у всеукраїнських змаганнях серед силових структур та відомств з військово-спортивних багатоборств, зайняли перше місце у комплексних змаганнях «Динаміада – 2016», серед збірних команд правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України. У 2017 році військовослужбовці НГУ посіли перше місце у змаганнях на кубок МВС України з панкратіону, здобули «срібло» у турнірах на Кубок Міністра внутрішніх справ України з футболу та на Кубку Президента України з рукопашного бою. 

У 2018 році Національна гвардія України стала чемпіоном у Всеукраїнських змаганнях з військово-спортивних багатоборств та комплексних змаганнях «Динаміада – 2018» серед збірних команд правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України, показавши кращий результат за всю свою історію, зайнявши перші місця у всіх шести видах програми змагань.

У 2019 році Національна гвардія України стала чемпіоном у змаганнях на Кубок серед силових структур з бігу та Всеукраїнських змаганнях з військово-спортивних багатоборств. У 2021 році Національна гвардія України посіла перше місце (розділ демонстрація техніки) та третє місце у турнірі на Кубок Президента України з рукопашного бою.

Значні спортивні досягнення у 2018 році має і Національна академія Національної гвардії України, яка в загальному заліку чемпіонатів Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України з неолімпійських видів спорту серед збірних команд вищих навчальних закладів МВС та інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує та координує Міністр внутрішніх справ України, вперше за період її існування посіла друге загальнокомандне місце.

5. Володарі футбольних кубків

З 2015 року Національна гвардія щороку бере участь у всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд Ліги учасників АТО на «КУБОК ГЕРОЇВ АТО», в яких збірні команди «Схід» у 2018 році та збірна команда «Ягуар» у 2020 році стали володарями Кубку, посівши перші місця серед учасників АТО силових структур України.

З 2018 року команди Національної гвардії України з футболу беруть участь у змаганнях за Суперкубок Ліги учасників АТО, в яких команда «Ягуар» ставала переможцем у  2019 та 2021 роках.

З 2021 році команди Національної гвардії України з футболу розпочинають участь у започаткованих у 2021 році змаганнях на Кубок захисників України, в яких  команда «Словянськ» відразу стала його володарем.

З 2017 року збірні команди Національної гвардії України беруть участь у Відкритому чемпіонаті  України Героїв АТО з футболу, де за підсумками змагань 2019 року команда «Гепард» зайняла перше місце.

6. Нацгвардія щорічний учасник соціальних забігів

Щороку представники  Національної гвардії України беруть участь у соціальних проектах державного рівня, а саме: забіг «Гордість нації: ветеранська десятка», забіг в пам’ять воїнів АТО «Шаную воїнів, біжу за героїв України» та інші.

7. Нацгвардійці змагаються на міжнародних змаганнях для військових

З 2017 року представники НГУ беруть участь у складі збірних команд України на міжнародних змаганнях таких як «Ігри Нескорених» (INVICTUS GAMES), у військовому марші  у Едінгбурзі (Шотландія), у Марафоні Морської піхоти США, який проходив у Вашингтоні (Сполучені Штати Америки).

8. У Нацгвардія ­несуть службу володарі 700 медалей світового зразка

 Військовослужбовці, які мають високій рівень спортивної майстерності постійно беруть участь у міжнародних змаганнях, на яких завойовано понад 700 медалей різного ґатунку, з яких лише у 2020 році понад 150.

9. 72 нацгвардійця представляли Україну на Олімпійських Іграх

Високій рівень показують гвардійці на Олімпійських іграх, в яких з 2014 року прийняли участь 72 гвардійці, 32 з яких на Олімпіаді-2020.

Усього гвардійські олімпійці завоювали 1 золото, 4 срібла та 6 бронзових нагород, сім з яких (2 срібних та 5 бронзових) на Олімпіаді 2020, що складає близько 40 % олімпійських медалей України на Олімпійських іграх 2020.

Факти підготували:                                                                          

Андрій Мелешко

Анастасія Салашна