НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52


СЛУЖБОВО-БОЙОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Особливістю організації та виконання службово-бойових завдань в 2020 році було те, що вони проходили в умовах спалаху пандемії, пов’язаної з COVID-19, для чого виділялась необхідна кількість сил і засобів Національної гвардії.

 

Особовим складом Нацгвардії виконано весь спектр покладених службово-бойових завдань. Гвардійці самостійно патрулювали територію населених пунктів країни, забезпечували громадську безпеку під час масових заходів, зокрема і під час чергових місцевих виборів. 

 

Воїни Нацгвардії протидіяли незаконному видобутку бурштину, брали участь в гасінні пожеж у Луганській області, допомагали долати наслідки негоди на території Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Вінницької областей. 

ЩОДЕННО ДЛЯ ПІДТРИМКИ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ ПРИЗНАЧАЛОСЯ 747 ПАТРУЛІВ ІЗ ПОНАД 3,5 ТИСЯЧІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.

ПРОТЯГОМ РОКУ ВІЙСЬКОВИМИ НАРЯДАМИ НГУ
ЗАТРИМАНО ПОНАД 5 ТИСЯЧ ГРОМАДЯН – ЗА ПІДОЗРОЮ У ВЧИНЕННІ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ,
ПОНАД 50 ТИСЯЧ ОСІБ – ЗА АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

У ЗАТРИМАНИХ ВИЛУЧЕНО 83 ОДИНИЦІ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ, 196 ОДИНИЦЬ ХОЛОДНОЇ ЗБРОЇ, ПОНАД 292 КГ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН.

ПІДРОЗДІЛИ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ
У ПРОВЕДЕННІ ПОНАД 1200 СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ З ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННИМ ЗБРОЙНИМ ФОРМУВАННЯМ.

ЗВЕДЕНИМИ ГРУПАМИ РОЗМІНУВАННЯ НА ПОЗИЦІЯХ УГРУПОВАНЬ НГУ В СКЛАДІ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ ВИЯВЛЕНО ТА ЗНЕШКОДЖЕНО 785 ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ.

РОЗПОЧАТО САМОСТІЙНЕ ЗАСТОСУВАННЯ КІНОЛОГІЧНИХ
ГРУП ДЛЯ ПОШУКУ ЗБРОЇ В РАЙОНІ ПРОВЕДЕННЯ
ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ.

Упродовж 2020 року військові частини та підрозділи Національної гвардії України забезпечили надійну охорону атомних електростанцій, важливих державних об’єктів, дипломатичних представництв та консульських установ (ДП та КУ), спеціальних вантажів, у тому числі ядерних матеріалів під час їх перевезення територією України. 

 

Щоденно воїни гвардійці охороняли понад 150 об’єктів.

У 2020 році особовий склад варт та військових нарядів затримав 2 608 порушників пропускного та внутрішньооб’єктового режимів, завдяки чому не допустив викрадення матеріальних цінностей на суму понад 370 тисяч гривень.

 

У ході участі підрозділів Національної гвардії України в операції Об’єднаних сил у 2020 році підвищено рівень взаємосумісності батальйоно-тактичної групи бригади швидкого реагування  (в/ч 3018) із підрозділами Сухопутних військ Збройних Сил України.

1 березня 2020 року в Україні започатковано церемоніал несення почесної варти Національною гвардією України та підняття Державного Прапора перед будівлею Парламенту на площі Конституції. 

Відтоді такі заходи проходять регулярно у вихідні та святкові дні з метою вшанування державних символів та пам’яті гвардійців, які загинули.