НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Красива дівчина в гвардійській формі та її незмінна напарниця – струнка  й статурна східноєвропейська вівчарка… Цю гарну пару хмельничани вже впізнають на вулицях міста, адже з дня на день, впродовж ось уже двох років вони виходять у складі гвардійського патруля на службу з охорони громадського порядку.

Старший солдат Катерина Мартинчук та її службова собака «Бела» – гвардійський тандем, нерозлучні та вірні одна одній. Вони завжди разом, розуміють одна одну з півслова й погляду.

Катерина – перша та єдина дівчина-кінолог у військовій частині 3053 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Служить у кінологічному взводі разом з чоловіками та виконує службово-бойові завдання нарівні з ними, щодня намагаючись відточувати уже наявні професійні вміння та здобувати нові.

А привела Катерину в таку, поки що, рідкісну й незвичну для дівчини професію любов до тварин.

«З самого дитинства у мене завжди були вдома тварини. Особливо любила собак і завжди мріяла про вівчарку, хотіла сама її виховати від цуценяти до дорослого собаки, – розповідає дівчина. – Тому, коли закінчила коледж і стала жити окремо від батьків, купила свою давню мрію – маленьку східноєвропейську вівчарку. На той час їй було всього кілька місяців і розміром вона була трохи більша за дві мої долоні. Це зараз вона виросла у дворічну розумницю й красуню, яка стала важливою частиною мого життя».

Саме «Бела» – теперішня напарниця по службі та вірна подруга по життю і стала причиною вибору дівчиною військової служби й тією, яка спонукала та надихала Катерину вступити до лав Національної гвардії України й поповнити ряди кінологічного взводу у хмельницькій військовій частині.

«Ще навчаючись в одному з місцевих професійних ліцеїв, знала, що в нашому місті є військова частина Нацгвардії. Іноді бачила гвардійців разом зі службовими собаками на патрулюванні. Мене ще тоді зацікавила ця діяльність, – ділиться Катерина. – А закінчивши ліцей з дипломом кондитера, зрозуміла остаточно, що хочу пов’язати своє майбутнє не з випіканням тортів та тістечок, хоч і це гарна справа, а саме з кінологічною службою у Національній гвардії».

Сказано – зроблено. Кондитерська справа перейшла в розряд хобі та улюбленої справи для душі і вже невдовзі дівчина пройшла відбір, одягла військовий однострій, здобула необхідні знання й навики на навчальному зборі для новобранців та разом з вірною напарницею «Белою» приступила до виконання службово-бойових завдань у військовій частині.

«Майже щоденно заступаємо на службу з охорони громадського порядку. Випадки бувають різні, тому обидві мусимо бути у відмінній фізичній формі та психологічній готовності, – розповідає солдат Катерина Мартинчук. – Дресируванням «Бели» займаюся також щоденно, аби вона не втратила вже здобуті навики, необхідні для служби, та вдосконалювалася у нових. Гарного рівня, вважаю, нам обом вдалося досягти після закінчення спеціального курсу для конологів у Навчальному центрі Нацгвардії в місті Золочів. Там мали досить насичену програму, навчаючись всьому, що має знати й уміти кінолог та його службовий собака, аби бути ефективними у своїй щоденній діяльності.

«Бела» слухняна та надійна, легко піддається дресируванню, тому працюється разом нам легко, до того ж розуміємо одна одну дуже добре, а це у нашій службі, та й в дружбі також, надважливо».

У планах Катерини, і відповідно – її напарниці «Бели», подальший ріст та самовдосконалення у фаховій майстерності, бо ж люблять справу, якою займаються, добре розуміють її значення для загальної ефективності та боєздатності війська і щовечора з задоволенням та усвідомленням своєї важливої місії у повній екіпіровці виходять на вулиці, аби оберігати спокій тих, хто довіряє людям у гвардійській формі – дорослих та малих мешканців міста. І їм обом це вдається дуже добре!

Марина Березюк

Фото автора та з особистого архіву Катерини Мартинчук