НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Упродовж восьми тижнів на базі Міжнародного центру НГУ, що в селі Старе, на Київщині, відбувалась колективна підготовка роти оперативного призначення на бронеавтомобілях 2-го БОП військової частини 3028 за участі канадських інструкторів Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні (операція «UNIFIER»).

Нацгвардійці навчались топографії, управлінню підрозділами під час наступальної операції, атакам з бойовою стрільбою в урбанізованій зоні та на лісистій місцевості, тактичній медицині та мінній безпеці. А особливістю навчань стало виконання завдань не лише вдень, але й уночі.

«На таких навчаннях я вперше і скажу відверто – було дуже цікаво. Кожне навчання – це новий досвід, незважаючи, скільки ти служиш часу. Ми виконували завдання із штурму будівлі, пошуку незаконних збройних формувань та знищенню диверсійно-розвідувальної групи», – ділиться солдат Євген Ільїнський.

На курсі для сержантського складу основний акцент робився на здобутті навичок командира-лідера, відпрацюванні вмінь та навичок для проведення занять з особовим складом.

«Акцент робили на відпрацюванні тактичних дій у складі відділення, взводу, роти. Представники НАТО ділилися своїм досвідом із нами, ми – своїм. Але найголовніше у навчаннях – це навчитися виконувати завдання спільно та у взаємодії один з одним», – каже головний сержант Юрій Сальонов.

Завершальним етапом навчань для учасників курсу було надати медичну допомогу та здійснити евакуацію імітованим пораненим у раптово модульованих канадськими інструкторами ситуаціях. Сценарії були максимально наближені до бойових.

Калинівські нацгвардійці отримали сертифікат про проходження курсу підготовки та багато нових знань й навичок, які зможуть передавати своїм бойовим побратимам.

Микола Коваль