НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Три гранати оборонної дії Ф-1 із запалами було знайдено зведеною кінологічною групою і групою розмінування. Схованка виявилася у лісосмузі поблизу населеного пункту Ярова.

Інформація про вірогідне місцезнаходження небезпечного схрону надійшла до угрупування НГУ від військової контррозвідки. З метою перевірки та виявлення вибухових речовин у заданий район було направлено спільну групу кінологів і саперів Слов’янського полку Національної гвардії України.

Результатом спільних і злагоджених дій стало виявлення трьох гранат і шести  запалів УЗРГМ до них. Як зазначають інженери, у схованці бойові гранати пролежали не менше року.

«Саме місце, де було сховано вибухові пристрої відчули і вказали службові собаки, потім за справу взялись вже сапери. Гранати було вилучено зі схрону і знищено на спеціальному кар’єрі. Такі операції непоодинокі, ми проводимо пошук і знищення вибухових пристроїв як самостійно, так і  спільно з іншими силовими структурами. Минулого року наша група розмінування була задіяна для проведення комплексного обстеження взводних і ротних опорних пунктів щодо виявлення вибухонебезпечних предметів. Під час роботи на Луганщині саперами було відпрацьовано площу близько 20 Га, виявлено і знешкоджено 226 засобів ураження броньованої техніки, різних гранат 50 одиниць і близько 4000 набоїв різного калібру», – зазначає начальник інженерної служби угрупування НГУ в ОТУ «Північ» підполковник Максим Божко.

Нагадаймо, що у минулому місяці під час патрулювання прилеглої території до блокпосту поблизу н.п. Попасна спільним патрулем з кінологічною групою було виявлено схованку з гранати Ф-1 (без запалу) – 1 шт., постріл ВОГ-25 – 1 шт., 5,45 мм набої 7Н10 – 30 шт., 7,62 мм х 39 набої Т-46 – 12 шт.

Пресслужба НГУ в ОТУ «Північ»