НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

4 листопада в Головному управлінні Національної гвардії пройшло вручення сертифікатів поліграфологам Нацгвардії, які завершили курси післядипломної освіти на базі Національної академії СБУ. 8 психологів (спеціалістів поліграфа) підвищили кваліфікацію роботи з поліграфами українського виробництва «Рубікон».

 

Гвардійські поліграфологи з багатьох міст України не лише активно переймали досвід один одного, обговорювали тенденції розвитку та сучасні проблеми робочої галузі, а й мали практичні заняття щодо роботи з конкретним приладом. Кожна з військових частин, де служать учасники навчань має такий апарат.

 

За словами виконавчого директора Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимира Ведмедя, український поліграф «Рубікон» не поступається американським аналогам, а в деяких характеристиках навіть випереджає їх. Окрім того, вітчизняне обслуговування у разі поломок – не просто економить час і кошти, а й дозволяє швидко відновлювати роботу попри людські та епідеміологічні фактори, отримувати адресні консультації.

 

– Брехню виявляє не техніка, вона лише інструмент. Істинність і результативність дослідження залежить від професійності, майстерності і методологічності фахівця. Поліграфолог має бути максимально беземоційним під час роботи. І постійно напрацьовувати досвід, радитися з колегами. До кожної особи під час перевірки потрібно знаходити особистий підхід, підбирати запитання, які дозволять оцінити особливості конкретно його реакцій. І це важка розумова праця психолога, – пояснив особливості роботи поліграфологів начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління НГУ полковник Сергій Чижевський.

 

– Командування Національної гвардії звертає велику увагу на розвиток поліграфологічного напряму. Саме від поліграфологів залежить, якою інформацією будуть володіти командири під час призначення кандидатів на посади, проведення службових розслідувань та перевірок. Цей напрям було впроваджено в НГУ у 2016 році. Коли виникла пряма потреба, тоді ми були змушені звертатися до наших колег із Національної поліції. Уже навесні 2017 року у нас з’явилися перші поліграфи та перші п’ятеро офіцерів пройшли курси підготовки. На сьогодні у частинах Нацгвардії є 10 поліграфів «Рубікон», триває закупівля до кінця року ще двох одиниць. – розповів заступник командувача Національної гвардії України (з персоналу) генерал-лейтенант Ярослав Сподар.

 

Учасники сертифікати отримали і поїхали вмотивовані застосовувати здобуті навички і знання у своїх містах.

 

Пресслужба НГУ