НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Протягом двох тижнів  особовий склад штатних інженерних підрозділів та груп розмінування військових частин Західного оперативно-територіального об’єднання навчався та вдосконалював навички з пошуку та локалізації вибухонебезпечних предметів, виконання завдань з інженерного забезпечення.

На весь час зборів, місцем практичних занять, для саперів став полігон військової частини 3072, що знаходиться у Старому Лисці неподалік Івано-Франківська.

На теоретичних заняттях особовий склад вивчав заходи безпеки під час проведення підривних робіт електричним, вогневим способами та за допомогою детонуючого шнура, властивості вибухових речовин і засобів ініціювання, тактико-технічні характеристики, будову, принцип дії протипіхотних, протитанкових мін та вибухонебезпечні пристрої промислового й саморобного виготовлення.

«Щоб бути професіоналом своєї справи військовий інженер повинен постійно тренуватись та вдосконалюватись. Правильний розрахунок, аналіз, чіткість дій, кмітливість, це головні риси сапера, адже, як відомо вибухівка жодних помилок не пробачає. Для того, щоб допустити учасників зборів до практичних занять начальники інженерних служб військових частин провели зі всіма теоретичні заняття, прийняли заліки по заходах безпеки», – розповів начальник інженерної служби Західного територіального управління підполковник  Ігор Маційовський.

Окрім проведення теоретичних занять, що є не менш важливими в інженерній підготовці, особовий склад удосконалив навички в діях у складі групи  розмінування, ведення інженерної розвідки місцевості та водної перешкоди, очищенні місцевості (об’єктів) від вибухонебезпечних предметів, й здійснив підривні роботи.

«Знання, які ми отримали під час польового виходу обов’язково знадобляться кожному з нас, зокрема і під час виконання  бойових завдань в зоні проведення ООС. На кожному занятті ми стаємо досвідченішими. Особливо вражають усілякі хитрощі та саморобні вибухові пристрої, які може застосовувати противник. Найцікавішим для нас були заняття, де ми самі могли проявляти свої вміння на практиці»,– розповів солдат Олександр Рязанцев.

За підсумками проведення польового виходу особовий склад склав заліки та отримав допуск до самостійного виконання завдань за призначенням. 

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ