НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

 

У період з 22 по 28 березня особовий склад НГУ залучався до служби з охорони громадського порядку у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 33 містах обласного та районного підпорядкування, 13 населених пунктах сільської місцевості. Також гвардійці патрулювали на території двох залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі та автовокзалу в Маріуполі.

 

Військовослужбовці Нацгвардії й надалі беруть активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, вони здійснюють охорону територій 8 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у 6 містах (Києві, Одесі, Херсоні, Сумах, Кременчуці, Богородчанах (Івано-Франківська обл.)) Також гвардійці впродовж тижня несли службу на 9 мобільних карантинних постах контролю на в’їзді/виїзді з 8 населених пунктів держави (в Енергодарі та на Івано-Франківщині).

 

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 60 масових заходах. Серед яких – на 8 масових громадських акціях біля державних органів влади, 2 – біля судових установ, під час спортивних заходів та проміжних виборів народних депутатів України та депутатів сільських рад.

 

Тривають профілактичні заходи із недопущення незаконного видобутку бурштину на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

 

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошуку зниклого громадянина на Харківщині.

 

На Одещині цього тижня військовослужбовці Нацгвардії забезпечували громадський порядок під час проведення державних випробувань системи «Вільха».

 

Загалом за результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 88 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1839 – адміністративних правопорушень.

 

У затриманих вилучено: 2 пістолети, 1 мисливський карабін, 92 набої,  1 пристрій травматичної дії, 4 одиниці холодної зброї, 0,231 кг наркотичних речовин. Повернуто майна на суму 20 тис. 410 грн.

 

Патрульні підрозділи НГУ забезпечували правопорядок в районі операції Об’єднаних сил в Сєверодонецьку і Рубіжному Луганської області, Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці, Дружківці – на Донеччині.

 

За результатами служби в ООС передано Національній поліції 21 особу за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень (з них 5 осіб за підозрою у причетності до НЗФ) та 207 осіб – за адміністративні правопорушення.

В районі ООС у затриманих вилучено: 150 пігулок лікарських засобів, які містять наркотичну речовину, 5 грам синтетичної наркотичної речовини (амфетамін), 300 кг металобрухту, 4 од. викраденої побутової техніки.

 

Повернуто майна на суму 9 тис. 670 грн.

 

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня.

 

Київ. 24 березня самостійний піший гвардійський патруль затримав чоловіка, у якого під час проведення поверхневої перевірки, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено ніж.

 

Кропивницький. 24 березня гвардійці військової частини 3011 виявили і затримали двох громадян, які згідно з даними інформаційно-пошукових систем НПУ, перебували у активному розшуку за різними статтями ККУ. На місця було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Луцьк. 24 березня під час несення служби з охорони громадського порядку гвардійський автопатруль затримав неповнолітнього лучанина з ймовірними наркотичними речовинами. Громадянин 2003 року народження помітно нервував та уникав спілкування з військовослужбовцями. Під час поверхневого огляду особистих речей військовий наряд виявив хлопця поліетиленовий пакет з речовиною рослинного походження зеленого кольору, ззовні схожою на канабіс.

 

Ізмаїл. 25 березня поліцейські разом із гвардійцями військової частини 3058 провели обшуки у визначених громадян, під час яких було виявлено та вилучено мисливський карабін АКМС-МФ та 88 набоїв (5,45 мм – 20 шт., 9 мм – 68 шт.) За даними фактами порушено кримінальну страву за ст. 263 ККУ.

 

25 березня у Чернівцях, Рубіжному і Хмельницькому гвардійські патрулі під час несення служби з ОГП після проведення поверхневої перевірки виявили у підозрілих громадян речовини, за всіма ознаками – наркотичні. На місця були викликані оперативні групи територіальних ВП.

 

Донеччина, Волноваський район. 27 березня під час огляду транспортних засобів та перевірки пасажирів було виявлено та затримано чотирьох осіб за підозрою у порушенні ст. 260-1 ККУ. Згідно з даними інформаційно-пошукових систем НПУ, затримані причетні до діяльності незаконних збройних формувань. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Чернігів. 28 березня патруль НГУ виявив та затримав за підозрою у порушенні ст. 309 ККУ громадянина, у якого після проведення поверхневої перевірки виявлено речовину загальною вагою 30 грам, схожу на наркотичну. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу територіального ВП.

 

Пресслужба НГУ