НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 8 по 14 березня поточного року особовий склад НГУ залучався до патрулювання у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також у 19 містах обласного та районного підпорядкування, 1 населеному пункті сільської місцевості. Гвардійці патрулювали територію двох залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі, також автовокзалу у Маріуполі.

 

Національна гвардія забезпечує громадський порядок в районі операції Об’єднаних сил в Сєверодонецьку, Рубіжному, Лисичанську Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Костянтинівка, Дружківці Донецької області.

 

Військовослужбовці Нацгвардії й надалі беруть активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19, здійснюючи охорону територій 8 об’єктів госпіталізації осіб, хворих SARS-CoV-2, обсервації (ізоляції) на території 6 населених пунктів держави у Києві, Одесі, Херсоні, Сумах, Кременчуці та с.м.т. Богородчани Івано-Франківської області. Також гвардійці впродовж тижня несли службу на 17-ти мобільних карантинних постах контролю на в’їзді/виїзді з 16-ти населених пунктів держави (в Івано-Франківській області, в Енергодарі).

 

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 55 масових заходах.

 

Тривають профілактичні заходи із недопущення незаконного видобутку бурштину на території Рівненської, Волинської та Житомирської областей.

 

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у проведенні пошукових заходів на території Херсонської, Київської та Дніпропетровської областей.

 

Загалом за результатами служби за минулий тиждень гвардійці передали працівникам Національної поліції 121 особу за підозрою у вчиненні злочину (з яких 3 особи в районі проведення ООС). За підозрою у вчиненні адміністративних правопорушень до НПУ передано 2 тис. 025 осіб (з яких 32 особи в районі проведення ООС).

 

У затриманих вилучено: 2 гранати (РГ-42), 57 набоїв, тротилову шашку вагою 200 гр., 4 звуко-світлові сигнальні міни (СМ-У), 5 пристроїв травматичної дії, 5 од. холодної зброї, 0,727 кг наркотичних речовин (0,188 кг самостійними та 0,539 кг спільними з НПУ нарядами) та виявлено транспортний засіб, який перебував в угоні (спільним з НПУ нарядом).

 

Повернуто майна на суму 9 тис. 670 грн.

 

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

Одеса. 10 березня гвардійський патруль затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено телескопічну металеву дубинку. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Одеса. 10 березня патруль НГУ виявив та затримав двох громадян, які відповідно до даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебували у розшуку за ст. 185 ККУ. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Чернівці. 10 березня автопатруль НГУ спільно з НПУ після отримання повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом невідомою особою, «по гарячих слідах», при відпрацюванні прилеглої території виявили транспортний засіб який перебував в угоні (легковий автомобіль ВАЗ 2107) у якому перебував злочинець, якого було затримано за ст. 289 ККУ. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Краматорськ. 10 березня гвардійці затримали чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет травматичної дії та 2 набої (9 мм) без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Одеса. 11 березня під час несення служби з ОГП гвардійці затримали громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено 11 бойових набоїв (1 набій 7,62 мм та 10 набоїв 9 мм). На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Миколаїв. 11 березня військові НГУ спільно з НПУ затримали чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено 2 бойові набої (5,45 мм) та 4 звуко-світлові сигнальні міни (СМ-У). На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Тернопіль. 11 березня під час несення служби з ОГП, гвардійці, після звернення громадянки про те, що у нього невідомою особою із застосуванням фізичної сили було відібрано пістолет травматичної дії, при відпрацюванні прилеглої території, за орієнтуваннями, виявили та затримали громадянина, у якого після проведення поверхневої перевірки виявлено викрадений пістолет травматичної дії. Його причетність до злочину підтвердив заявник. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Луцьк. 11 березня гвардійський автопатруль затримав хлопця ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 21 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Миколаїв. 12 березня автопатруль НГУ спільно з НПУ після отримання повідомлення про незаконне проникнення до салону транспортного засобу невідомої особи та крадіжки автомобільного компресора, «по гарячим слідам», при відпрацюванні прилеглої території виявив та затримав громадянина за ст. 185 ККУ, у якому якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено викрадений автомобільний компресор. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Ізмаїл. 12 березня гвардійці спільно з НПУ затримали чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет травматичної дії без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Червоноград (Львівської області). 12 березня патруль НГУ спільно з НПУ під час участі у проведенні профілактичних заходів затримав двох громадян за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено розфасовані паперові згортками із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 500 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Здолбунів (Рівненська область). 12 березня гвардійці спільно з НПУ під час участі у проведенні профілактичних заходів затримали чоловіка за ст. 309 ККУ та 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено паперовий згорток із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 5 гр. та металеву телескопічну дубинку із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

 

Херсон. 13 березня автопатруль НГУ затримав чоловіка за  ст. 263 ККУ, який перебуваючи на зупинці громадського транспорту помітивши військовий наряд намагався втекти. Під час проведення поверхневої перевірки в його рюкзаку було виявлено 2 бойові гранати (РГ-42), 33 бойові набої  (19 шт. –  5,45 мм, 14 шт. – 7,62 мм) та тротилову шашку вагою 200 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Чернівці. 13 березня автопатруль Нацгвардії затримав громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет травматичної дії та 9 набої до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Одеса. 14 березня автопатруль НГУ затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет травматичної дії без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Дрогобич (Львівська область). 14 березня автопатруль НГУ затримав громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки, було виявлено пістолет травматичної дії без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

 

Пресслужба НГУ