НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52


РОБОТА З ПЕРСОНАЛОМ

У сфері роботи з персоналом НГУ велика увага приділялась розвитку та реформуванню системи вивчення кадрів, процесу прийняття на військову службу, професійній підготовці, використанню діючих сил і засобів, а також розгортанню нових та збільшенню чисельності існуючих підрозділів, належному рівню їх укомплектованості.

Чисельність офіцерського складу збільшено на 280 осіб, серед яких 35 випускників вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України, які навчалися за державним замовленням для потреб НГУ. 

На військову службу за контрактом прийнято 4667 громадян.

 

За результатами 15 засідань комісії Головного управління НГУ з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни статус УБД надано 2565 військовослужбовцям.

У 2020 році на честь загиблих військовослужбовців перейменовано та названо 2 вулиці, відкрито 6 меморіальних дошок, 4 пам’ятники та обеліски, присвоєно ім’я гвардійців трьом військовим частинам НГУ, створено 4 меморіали пам’яті.

Сержанту Сергію Михальчуку присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно), 8 військовослужбовцям в населених пунктах їх колишнього проживання присвоєно звання «Почесний громадянин» (посмертно).

У Національній гвардії досі триває робота із впровадження гендерної тематики в навчальні дисципліни Національної академії НГУ та дослідження проблемних питань у речовому забезпеченні жінок з врахуванням їх потреб. Для цього було проведено  зустрічі з виробниками засобів бронезахисту аби сконструювати варіанти пошиття бронежилетів із врахуванням антропометричних даних жінок.

Наразі, загальна кількість жінок-військовослужбовців та службовців в НГУ складає 5 561, що становить 11,5% від загальної кількості персоналу.

Протягом року в Національній гвардії підрозділи по роботі з особовим складом проводили заходи щодо забезпечення роботи військового духовенства в інтересах задоволення релігійних потреб військовослужбовців. 

На цей час у штат НГУ введено 52 посади військових священників (капеланів), з них укомплектовано 49.

За напрямком медичного забезпечення в Національній гвардії України протягом 2020 року основні зусилля були направлені на збереження та зміцнення здоров’я особового складу, запобігання виникненню і розповсюдженню інфекційних хвороб та організацію проведення протиепідемічних заходів, зокрема, з протидії поширенню COVID-19. 

Продовжувалася робота з удосконалення системи психологічного забезпечення особового складу НГУ. Протягом 2020 року в одеській та вишгородській бригадах Нацгвардії створено тренінгові містечка командного згуртування. 

Наразі в Нацгвардії таких містечок 12.

В івано-франківському полку НГУ (в/ч 1241) обладнано третій в НГУ мобільний центр психологічної підтримки у рамках проєктів транскордонного співробітництва із Жандармерією Румунії.

Укладено Меморандум про співпрацю із Міністерством у справі ветеранів України щодо посилення міжвідомчої взаємодії з питань психологічної реабілітації. Загальна допомога від цього міністерства становить 3,31 млн грн.

 

За програмою психологічної реабілітації «декомпресія» відновлення пройшли 68 осіб, психологічну реабілітація в стаціонарних умовах – 276 осіб. Медичним центром «Нові Санжари» надано послуги з психологічного відновлення 100 учасникам бойових дій.

3 листопада 2020 року рішенням Апеляційного суду міста Мілан було повністю виправдано та звільнено з-під варти старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа. Виправдання українського захисника після 1222 днів перебування за ґратами в італійській в’язниці стало важливим досягненням НГУ в 2020 році. Це яскравий того, як Україна бореться за своїх воїнів.

Він був затриманий 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у м. Слов’янськ у травні 2014 року.

12 липня 2019 року, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа, засудивши його до 24 років позбавлення волі. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна оскаржить це рішення італійського суду і тим самим захистить українського захисника.

 

Питання звільнення Віталія Марківа стало принциповим для керівництва України, Міністерства внутрішніх справ та командування Національної гвардії України. Гвардійці не забували свого побратима, який несправедливо опинився за ґратами. 

 

Щоб підтримати Віталія, вони влаштовували різні флешмоби #Я_ТЕЖ_ВІТАЛІЙ_МАРКІВ #FreeMarkiv #НапишиЛистаМарківу, чим привертали увагу до справи як української, так і міжнародної спільноти.

Завдяки спільній та наполегливій роботі української дипломатії, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії України, підтримці суспільства та діаспори вдалося відстояти справедливість.