НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБУ у Рівненській області провела антитерористичні навчання на базі Рівненської обласної державної адміністрації. До них були залучені й інші силові відомства краю. Зокрема, гвардійці військової частини 3055 Національної гвардії України, Нацполіція, Військова служба правопорядку, ДСНС, Держспецзв’язок.

«Умовна група з п’яти терористів  проникла до будівлі та захопила 15 заручників, – розповідає перший заступник командира частини – начальник штабу майор Володимир Немеришин. – Серед заручників опинились і гвардійці. Зловмисники забарикадувались у приміщенні. Спеціалісти вели з ними переговори за допомогою електронної пошти та рації».

Завдання з охорони Рівненської ОДА покладено на рівненських нацгвардійців. Під час здійснення нападу умовними терористами, нацгвардійці встигли передати інформацію про напад до оперативного чергового військової частини. Військовослужбовці почали діяти за алгоритмом, який передбачається за даних умов. Зокрема, командир та перший заступник командира частини –  начальник штабу, разом з іншими керівниками силових відомств, працювали у координаційному штабі, нацгвардійці ж залучались до оточення «захопленого» об’єкту.

«Найважливіше у проведенні будь-якої антитерористичної операції – збереження життя і здоров’я заручників. І найважчий процес – схилити терористів до здачі. Крім того, було відпрацьовано ще декілька варіантів силової фази. Заходи проводили  в умовах, максимально наближених до реальних, із використанням озброєння та спеціальної техніки», – розповів голова антитерористичного центру СБУ в області Олександр Пиж.

Переговори відбувались три години, але не призвели до успіху. Терористи вимагали броньований автомобіль, кошти у сумі 100 000 доларів, звільнення ув’язненого спільника та визнання громадянської війни на сході країни. Як результат – були задіяні штурмові групи, які нейтралізували  «терористів» та звільнили заручників.  

Аліна Новікова

Фото з відкритих джерел