НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

09 та 10 липня, нацгвардійці Південного оперативно-територіального об’єднання НГУ виконували завдання служби в містах дислокацій та забезпечували законність і правопорядок під час курортного сезону в чотирьох областях Півдня України.

Уночі бійці військової частини 3012, що виконували завдання з охорони громадського порядку в районі Аркадії міста Одеси, отримали повідомлення про напад. Перехожі розповіли патрульним, що на алеї біля кафе невідомий чоловік ножем поранив двох громадян.

Військовий наряд негайно прибув на місце події і виявив двох постраждалих. Перша людина мала різані рани рук та ніг, а також в області живота. Другу було поранено в ліву руку та грудну клітину.

Гвардійці оперативно надали пораненим домедичну допомогу: на кінцівки наклали турнікети, рани тулубу затиснули до появи медиків. Водночас вони викликали працівників поліції та передали інформацію про подію та орієнтування сусіднім військовим нарядам. Невдовзі на місце інциденту прибула швидка допомога, першого пораненого шпиталізували до військового госпіталю, другого – до міської клінічної лікарні.

Військові наряди та працівники поліції негайно приступили до пошуків підозрюваного. Правоохоронці ретельно обстежили прилеглу територію, однак зловмисника наразі не знайшли.

Під час несення служби з охорони громадського порядку в Інгульському районі міста Миколаєва спільними автопатрулями 19 полку охорони громадського порядку Південного ОТО Національної гвардії України та працівників патрульної поліції виявили двох грабіжників та «прихильника кайфу».

Так 09 липня приблизно о 20:50 спільний автопатруль отримав виклик на планшет. Прибувши на виклик встановили, що до громадянина було застосовано фізичну силу та відібрано карта з великою сумою грошей.

Після уточнення прикмет грабіжників, правоохоронці провели ряд пошукових заходів, в ході яких невдовзі виявили чоловіків, схожих за описом. Громадян передали слідчо-оперативній групі для подальшого з’ясування всіх обставин та перевірки на причетність до скоєння інших злочинів, а гаманець повернули власнику. Сума збитку 20000 грн.

Також, о 22.00 під час патрулювання району, військовий наряд гвардійців звернув увагу на громадянина, який прискорює ходу та виглядав знервовано, коли побачив гвардійців. Під час поверхневого огляду було виявлено циліндр з кришкою в якому знаходилась речовина рослинного походження зеленого кольору, ймовірно, наркотичного походження. На місце була викликана слідчо-оперативна група. Чоловіка передано працівникам Національної поліції для проведення подальших слідчих дій.

За даними фактами поліцією відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 186 «Грабіж» та ч. 1 ст. 309 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» Кримінального кодексу України.

Група інформації і комунікації Південного ОТО