НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 19 по 25 липня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 42-х містах обласного та районного підпорядкування, 23-х населених пунктах сільської місцевості. Також впродовж минулого тижня гвардійці патрулювали територію залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 114 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 549 осіб за адміністративні правопорушення.

 

У затриманих вилучено: 4 пристрої травматичної дії, 25 набоїв, 3 од. холодної зброї, 0,543 кг наркотичних речовин (у складі самостійних патрулів та спільно з НПУ). Повернуто майна на суму 38 тис. 214 грн.

Продовжується залучення особового складу НГУ до охорони громадського порядку під час курортного сезону на території 21-го населеного пункту держави: 

м. Моршин Львівської області;

м. Яремча Івано-Франківської області та м. Івано-Франківськ;

смт. Подманово, с. Гряда, с. Світязь, м. Мельники Волинської області;

с. Рудка (Біле Озеро) Рівненської області;

м. Бердянськ, смт Кирилівка Запорізької області;

м. Одеса та смт Сергіївка, СТП Затока, СТП Грибівка, СТП Приморське, СТП Росєйка, СТП Катранка Одеська області;

смт Коблево Миколаївської області;

м. Слов’янськ, м. Маріуполь, м. Святогірськ, с. Щурово с. Мелікіно Донецької області.

До ліквідації наслідків погіршення погодних умов на території Закарпатської області було залучено 100 військовослужбовців Нацгвардії.

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території населеного пункту Окнине Луганської області та села Графське Волновахського р-ну Донецької області.

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 32 масових заходах:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

під час позачергового засідання Верховної Ради України (20 липня);

під час спортивних заходів;

під час святкових та культурно-видовищних заходів тощо.

Гвардійці брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, вони здійснювали охорону територій 2 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві та Одесі.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано Національній поліції 11 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень у тому числі 3 особи за підозрою у причетності до НЗФ та 1 особу, яка перебувала в розшуку, 83 особи за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучені наркотичні речовини.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

З початку року гвардійські патрулі затримали 3 тис. 274 особи за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 48 тис. 691 особу за адміністративні правопорушення, з них 139 осіб за кримінальні правопорушення на території проведення ООС.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

19 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП (забезпечення курортного сезону) в м. Одеса, після отримання повідомлення про нанесення громадянину ножових поранень в область грудей невідомою особою, яка зникла з місця злочину, «по гарячим слідам», при відпрацюванні прилеглої території за наданими прикметами свідків, було виявлено та затримано громадянина  за  ст. 121 ККУ, який добровільно вказав де саме залишив знаряддя скоєння злочину. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

21 липня патрулем в/ч 3039 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було виявлено та затримано чоловіка за ст. 185 ККУ, який у місцевого жителя викрав 2 мобільні телефони та ноутбук вартістю 6 тис. 500 грн.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

22 липня патрулем в/ч 3011 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

22 липня патрулем  в/ч 3052 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Полтава, після отримання повідомлення про крадіжку автомобільних коліс невідомою особою, при відпрацюванні прилеглої території, було виявлено та затримано чоловіка за ст. 185 ККУ. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

22 липня автопатрулем в/ч 3056 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, після звернення громадянина про крадіжку особистих речей невідомою особою, було виявлено та затримано чоловіка за ст. 185 ККУ, який із кишені місцевого жителя викрав мобільний телефон вартістю 3 тис. 500 грн. та грошові кошти у сумі 1 тис. 200 грн.  Його причетність до злочину підтвердив заявник. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

22 липня автопатрулем в/ч 1241 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Івано-Франківськ, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів та ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

22 липня патрулем в/ч 3053 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Хмельницький, було затримано громадянку за  ст. 310 ККУ, у якої під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну сировину рослинного походження загальною вагою 310 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

23 липня автопатрулем в/ч 3057 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП м. Маріуполь, було виявлено та затримано чоловіка, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

23 липня автопатрулем в/ч 3039 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано громадянина за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 113 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

24 липня патрулем  в/ч 3011 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, після отримання повідомлення про крадіжку мобільного телефону вартістю 5 тис. 500 грн. невідомою особою, при відпрацюванні прилеглої території, було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадений мобільний телефон. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

24 липня патрулем в/ч 3011 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет та 18 набоїв до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

24 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП м. Одеса, було виявлено та затримано громадянина, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 309 ККУ. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

24 липня патрулем в/ч 3033, під час несення служби з ОГП м. Запоріжжя, було врятовано 2-х дівчат (віком два і півтора роки),  які залишились без нагляду батьків, одна із дівчат через відчинене вікно квартири дісталася до зовнішнього підвіконня другого поверху будинку. Дітей доставлено до районного УП де їх було передано інспекторам ювенальної превенції для подальшого з’ясування обставин події та пошуку їх батьків.

25 липня патрулем в/ч 3011 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в м. Кропивницький, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено стартовий пістолет, 6 набоїв до нього та ніж без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

25 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано 3-х громадян за  ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 10 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

25 липня автопатрулем в/ч 3056 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, було затримано 2-х громадян за  ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 10 грам. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

25 липня патрулем в/ч 3033 НГУ під час несення служби з ОГП в м. Кирилівка, було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, який із кишені місцевого жителя викрав мобільний телефон вартістю 10 тис. грн.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

Пресслужба НГУ