НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 5 по 11 липня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 32-х містах обласного та районного підпорядкування, 19-ти населених пунктах сільської місцевості. Також впродовж минулого тижня гвардійці патрулювали територію залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, також у профілактичних заходах в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

Загалом за результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 116 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 422 особи за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: : 3 пристрої травматичної дії, 10 набоїв, холодну зброю, 0,108 кг наркотичних речовин, 1 мотопомпу,  8 м³ лісу кругляку та 1 автомобіль, який перебував у розшуку. Повернуто майна на суму 48 тис. 357 грн.

Впродовж літнього оздоровчого курортного сезону військовослужбовці НГУ забезпечують охорону громадського порядку на території міст Івано-Франківськ, Одеса, Слов’янськ, Святогірськ, Щурово, Маріуполь, Мелекено, с. Гряда, с. Світязь, м. Мельники Шацької ТГ, м. Верховина, с. Рудка.

Також гвардійці продовжують брати активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, вони здійснюють охорону територій 3 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві та Одесі.

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 31 масовому заході:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

під час перебування в Одеському морському порту військових  кораблів учасників NATO в рамках проведення міжнародних морських навчань SEA BREEZE – 20/21 з 02.07.21 до закінчення навчань;

біля судових установ;

під час спортивних заходів;

під час святкових заходів з нагоди відзначення Дня Івана Купала тощо.

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території м. Чернігів та населених пунктів Одеської, Полтавської, Вінницької областей.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано Національній поліції 8 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 41 особу за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучені наркотичні речовини.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

5 липня патрулем в/ч 3058 НГУ, під час несення служби з ОГП в СТП Приморське Одеської області, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет та 4 набої до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

5 липня патруль в/ч 1241 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в смт Верховинна Івано-Франківської області, затримав чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено 5 набоїв. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

6 липня патруль в/ч 3055 НГУ спільно з НПУ, під час проведення профілактичних заходів з метою недопущення незаконного видобування бурштину на території Рівненської області,  виявив 1 мотопомпу, яку вилучено відповідно до вимог ст. 240 ККУ.

6 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

6 липня патрулем в/ч 3033 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Бердянськ, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет та 1 набій до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

6 липня патрулем в/ч 3030 НГУ, під час несення служби з ОГП м. Київ, було виявлено чоловіка, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ вважався як безвісти зниклим за ст. 115 ККУ.

6 липня автопатрулем в/ч 3039 НГУ спільно з НПУ під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, який із сумки місцевої мешканки викрав мобільний телефон вартістю 7 тис. грн. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

8 липня автопатрулем в/ч 3056 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено поліетиленовий пакетик із наркотичною речовиною синтетичного  походження вагою 20 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

8 липня автопатрулем  в/ч 3039 НГУ спільно з НПУ під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, який із сумки місцевої мешканки викрав грошові кошти у сумі 3 тис. грн.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

7 липня патрулем в/ч 3035 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Краматорськ, було затримано громадянина за ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено мобільний телефон, який відповідно до даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у розшуку, як викрадений. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

7 липня автопатрулем  в/ч 1241 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в с. Верховинна Івано-Франківської області, після отримання повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом, при відпрацюванні прилеглої території, було виявлено викрадений автомобіль           за кермом якого перебував чоловік, якого було затримано за ст. 289 ККУ.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

9 липня автопатрулем  в/ч 3039 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було виявлено та затримано чоловіка за ст. 186 ККУ, який із застосуванням фізичної сили відібрав у громадянина банківську картку на рахунку якої знаходилось 20 тис. грн. Його причетність до злочину підтвердив заявник. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

9 липня патрулем в/ч 3012 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано 4-х громадян за  ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичні речовини загальною вагою 20 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

9 липня автопатрулем в/ч 4114 НГУ спільно з НПУ, під час несення служби з ОГП в м. Львів, було затримано громадянина за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження вагою 1 гр. та подроблену наркотичну сировину рослинного походження (макова солома) загальною вагою 200 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

11 липня патруль в/ч 3036 НГУ, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, затримав 2-х громадян за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичні речовини загальною вагою 10 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Пресслужба НГУ