НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 10 по 16 жовтня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 33-х містах обласного та районного підпорядкування, 12-и населених пунктах сільської місцевості, у тому числі у 8 населених пунктах у межах району операції Об’єднаних сил та на території 6 об’єктів транспортної інфраструктури.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 121 особу за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 230 осіб за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: холодну зброю, 0,452 кг наркотичних речових та 1 транспортний засіб, який перебував у розшуку (спільно з НПУ).

В цей період близько 300 військовослужбовців Нацгвардії брали участь у проведенні спільної з прикордонниками операції «КОРДОН-2021».

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території Львівської та Чернігівської областей.

Гвардійці забезпечили правопорядок на 37 масових заходах:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

під час відзначення Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та 79-ї річниці створення Української повстанської армії (УПА);

під час спортивних заходів;

під час культурно-видовищних заходів тощо.

Також брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, гвардійці здійснювали охорону територій 4 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві, Одесі та Херсоні.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці та Костянтинівці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано працівникам Національної поліції 7 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, у тому числі 1 особу за підозрою у причетності до НЗФ та 98 осіб за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучено: 19 набоїв (5,45 мм), холодну зброю, 5 м³ лісу-кругляку (спільно з НПУ).

З початку року гвардійські патрулі затримали  4 тис. 760 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та  68 тис. 317 осіб за адміністративні правопорушення, з них 529 осіб за кримінальні правопорушення (у тому числі 81 особу за підозрою у причетності до НЗФ) на території проведення ООС.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

10 жовтня автопатрулем в/ч 3011, під час несення служби з ОГП м. Кривий Ріг, було затримано громадянку за  ст. 309 ККУ, у якої під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження вагою 10 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

10 жовтня автопатрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП м. Хмельницький, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ, у якої під час проведення поверхневої перевірки було виявлено поліетиленовий пакетик із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 10 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

10 жовтня автопатрулем в/ч 3057, під час несення служби з ОГП м. Маріуполь, було виявлено та затримано чоловіка, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

13 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3036, під час несення служби з ОГП м. Дніпро, після отримання повідомлення про крадіжку електросамокату  вартістю 16 тис. грн, при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ. Його причетність до злочину підтвердила заявниця. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

13 жовтня пішим патрулем в/ч 3052, під час несення служби з ОГП м. Полтава, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено паперовий згорток із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 30 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

13 жовтня пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

14 жовтня пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено кастет із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 3030, під час несення служби з ОГП на залізничному вокзалі в м. Києві, було затримано чоловіка за  ст. 307 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено паперові згортки із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 15 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня пішим патрулем в/ч 3036, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, було затримано  громадянина за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки в спортивній сумці було виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 50 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня пішими патрулями в/ч 3011, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, було затримано  5 осіб за  ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки в було виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження загальною вагою 17 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3059, під час несення служби з ОГП м. Кременчук, було виявлено та зупинено транспортний засіб, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебував у розшуку, під керуванням чоловіка, якого затримано за ст. 289 ККУ «Незаконне заволодіння транспортним засобом». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

15 жовтня пішими патрулями в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано  3 особи за  ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки в було виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження загальною вагою 60 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

15 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП м. Миколаїв, після отримання повідомлення про здійснення грабежу, при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано чоловіка за ст. 186 ККУ, який застосувавши фізичну силу відібрав у місцевої громадянки мобільний телефон вартістю 6 тис. 500 грн. Його причетність до злочину підтвердила заявниця. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

15 жовтня спільними з НПУ нарядами в/ч 3035, під час участі у проведенні профілактичних заходів на території нп Дружківка Донецької обл., було виявлено та затримано 2 особи, які згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ перебували в активному розшуку за ст. 185 ККУ «Крадіжка» та 3 особи за ст. 395 ККУ «Порушення правил адміністративного нагляду». На місце події було викликано слідчо-оперативну групу  районного УП.

16 жовтня пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

16 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено металеву телескопічну дубинку  із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

16 жовтня пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

16 жовтня автопатрулем в/ч 3056, під час несення служби з ОГП м. Херсон, після отримання повідомлення про крадіжку 3-х мобільних телефонів невідомою особою, при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано  чоловіка за ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадені мобільні телефони. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

16 жовтня спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 3008, під час несення служби з ОГП в м. Вінниця, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено металеву телескопічну дубинку із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

17 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж та сокиру із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

17 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 4114, під час несення служби з ОГП в м. Львів, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж (мачете) із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Пресслужба НГУ