НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 2 по 8 серпня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та в м. Києві, 36 містах обласного та районного підпорядкування, 22 населених пунктах сільської місцевості, у тому числі у 10 населених пунктах у межах проведення операції Об’єднаних сил та на території 6 об’єктів транспортної інфраструктури.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 117 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, 2 тис. 115 осіб за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: 3 пристрої травматичної дії (1 самостійно, 2 спільно), 19 набоїв (5 самостійно, 14 спільно), 2 од. холодної зброї (самостійно), 0,288 кг (0,265 самостійно, 0,023 спільно) наркотичних речовин, 16 кущів коноплі (спільно).

Продовжується залучення особового складу НГУ до охорони громадського порядку під час курортного сезону на території 24 населеного пункту держави:

м. Яремча Івано-Франківської області та м. Івано-Франківськ;

с. Гряда, с. Світязь, м. Мельники, смт. Подманово Волинської області;

с. Рудка (Біле Озеро) Рівненської області;

смт Кирилівка та м. Бердянськ Запорізької області;

м. Одеса, смт Сергіївка, СТП Затока, СТП Грибівка, СТП Приморське, СТП Росєйка, СТП Катранка Одеської області;

смт Коблево Миколаївської області;

м. Слов’янськ, м. Святогірськ, с. Щурово, м. Маріуполь, с. Мелікіно  Донецької області;

м. Скадовськ Херсонської області;

смт. Східниця Львівської області;

Надання допомоги органам Державної прикордонної служби під час проведення спільної прикордонної операції «КАРПАТИ-2021», для чого щоденно залучалось 50 військовослужбовців.

До ліквідації наслідків погіршення погодних умов на території Закарпатської області було залучено 100 військовослужбовців Нацгвардії.

Участь у ліквідації наслідків пожежі 4-х поверхового будинку в м. Запоріжжя.

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території населеного пункту Окнине Луганської області та села Графське Волновахського р-ну Донецької області.

 

Цього тижня гвардійці забезпечили правопорядок на 41 масових заходах:
біля Офісу Президента України, Міністерства Внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора України, Фонду Державного майна України.

під час спортивних заходів;

біля судових установ міста Києва;

під час проведення 4 етапу серії з Раллі на серійних авто (01 серпня);

під час проведення Патріаршої Всеукраїнської Прощі до «Галицької Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці» (01 серпня);

під час культурно-видовищних заходів (07 серпня);

під час профілактичних заходів тощо.

під час святкових та культурно-видовищних заходів тощо.

 

Гвардійці брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, вони здійснювали охорону територій 2 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві та Одесі.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано Національній поліції 6 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень у тому числі                    1 особу за підозрою у причетності до НЗФ, 91 особу за адміністративні правопорушення.
У затриманих вилучено: 9 гр. наркотичної речовини.

 

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

З початку року гвардійські патрулі затримали 3 тис. 633 особи за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та 53 тис. 809 особу за адміністративні правопорушення, з них 468 осіб за кримінальні правопорушення та 4 тис. 271 осіб за адміністративні правопорушення на території проведення ООС.

 

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:
01.08.2021 самостійним автопатрулем в/ч 3056, під час несення служби з ОГП м. Херсон, було затримано гр. Гринченка П. О. 1979 р.н. за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження вагою 10 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

01.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП м. Хмельницький, було затримано гр. Саса А. І. 1983 р.н. за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено паперовий згорток із подрібненою наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 10 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

01.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП м. Хмельницький, було затримано двох громадян за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено заборонений напівсинтетичний наркотичний лікарський засіб загальною вагою 52 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

01.08.2021 спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 1141, під час несення служби з ОГП м. Володимир-Волинський, було затримано гр. Саса А. І. 1983 р.н. за ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину синтетичного походження загальною вагою 10 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

01.08.2021 спільним з НПУ пішим патрулем в/ч 1141, під час несення служби з ОГП м. Володимир-Волинський, було затримано гр. Цейка Б. П. 2001 р.н. за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

02.08.2021 спільно з НПУ автопатрулем в/ч 3012 під час несення служби з ОГП в СТП «Лузанівка» Одеської області (забезпечення курортного сезону), після отримання повідомлення про бійку у громадському місці, по прибуттю на місце події  було виявлено та затримано двох громадян за ст. 121 ККУ, які у ході конфлікту нанесли ножові поранення в область шиї місцевому громадянину. До прибуття бригади швидкої допомоги, потерпілому було надано невідкладну медичну допомогу. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

03.08.2021 самостійним автопатрулем  в/ч 3035 під час несення служби з ОГП в м. Рубіжне Донецької області, було виявлено та затримано гр. Іваненка О. Є за ст. 185 «Крадіжка», у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено мобільний телефон, який згідно даних інформаційно-пошукових систем НПУ знаходився у розшуку, як викрадений. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

04.08.2021 самостійним пішим патрулем  в/ч 3036, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, після звернення громадянина про напад на нього невідомою особою, яка нанесла йому ножове поранення кінцівки руки та відібрала мобільний телефон. При відпрацюванні прилеглої території, «по гарячим слідам» та наданим орієнтуванням, було виявлено та затримано гр. Унтілова П. П. 1978 р. н. за ст. 187 ККУ «Розбій». Його причетність до розбійного нападу підтвердив заявник.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

04.08.2021 спільним з НПУ автопатрулем  в/ч 3059 під час несення служби з ОГП в м. Кременчук, після отримання повідомлення про крадіжку мобільного телефону невідомою особою, при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано гр. Лоіка В. І. за ст. 185, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено викрадений мобільний телефон. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

04.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3059, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано гр. Губренка О. М. 1991 р.н. за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено 5 бойових набої (5 мм) без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

05.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3012 під час несення служби з ОГП в СТП «Золотий берег» м. Одеса (забезпечення курортного сезону), було затримано гр. Капсамуна Б. А. 1999 р.н. за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено кастет із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

05.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП м. Одеса, було затримано трьох осіб за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичні речовини синтетичного походження загальною вагою 18 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

05.08.2021 самостійним автопатрулем  в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було виявлено та затримано  гр. Качанова І. І. 1986 р.н. за ст. 185 «Крадіжка», який здійснив крадіжку мобільного телефону. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

05.08.2021 спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, після отримання повідомлення про відкрите заволодіння мобільним телефоном у громадянина невідомою особою. При відпрацюванні прилеглої території, «по гарячим слідам» та наданим орієнтуванням, було виявлено та затримано  гр. Кудінова І. М. 1978 р. н. за  ст. 186 ККУ «Грабіж», у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадений мобільний телефон. Також, його причетність до злочину підтвердив заявник. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

05.08.2021 самостійним пішим патрулем в/ч 3055, під час несення служби з ОГП м. Сарни, було затримано гр. Дебелия М. В. 1989 р.н. за ст. 309 ККУ, у яких під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження вагою 10 гр. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

06.08.2021 спільним з НПУ патрулем на автомобілі в/ч 3059, під час проведення профілактичних заходів під умовною назвою «МАК» на території Кременчуцького району, було затримано гр. Іконопісцева С. О. за ст. 310 ККУ, який вирощував на власній земельній ділянці рослини коноплі у кількості 16 кущів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

06.08.2021 спільним з НПУ патрулем на автомобілі в/ч 3059, під час несення служби з ОГП в м. Кременчук, було виявлено та затримано  гр. Дудикіну-Павлову І. Г. 1990 р.н. за ст. 190 «Шахрайство», яка неправомірно отримала кошти в соціальних службах на померлого сина Макара 2020 р.н. в сумі 20 тис. грн. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

07.08.2021 спільним з НПУ патрулем на автомобілі в/ч 3039 під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, було затримано гр. Мусевич А. Л. 1991 р.н. за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено пристрій травматичної дії та 14 шт. набоїв до нього без відповідних дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

07.08.2021 самостійним патрулем на автомобілі в/ч 3033 під час несення служби з ОГП в м. Запоріжжя, було затримано гр. Дмітрієва О. А. 1994 р.н. за ст. 296 та 263 ККУ, який вчиняв хуліганські дії з використанням пристрою травматичної дії. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

07.08.2021 самостійним патрулем на автомобілі в/ч 3033 під час несення служби з ОГП в м. Запоріжжя, було затримано гр. Падченко Р. В. 1978 р.н. за ст. 296 та 263 ККУ, який вчиняв хуліганські дії з використанням ножа. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Пресслужба НГУ