НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У період з 24 по 30 жовтня поточного року особовий склад НГУ залучався до служби у 21 обласному центрі держави та місті Києві, а також – у 35-и містах обласного та районного підпорядкування, 14-и населених пунктах сільської місцевостіу тому числі у 8 населених пунктах у межах району операції Об’єднаних сил та на території 7 об’єктів транспортної інфраструктури.

Військовослужбовці Нацгвардії продовжують виконувати завдання щодо здійснення заходів державної охорони, забезпечення проведення широкомасштабних масових заходів громадсько-політичного характеру, охорони органів місцевого самоврядування, а також у профілактичних заходів в місцях та районах з найбільш складною криміногенною обстановкою, в тому числі з протидії незаконному видобутку бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

За результатами служби за минулий тиждень патрульні Нацгвардії передали працівникам Національної поліції 154 особи за підозрою у вчиненні злочинів, 1 тис. 938 осіб за адміністративні правопорушення.

У затриманих вилучено: 1 мисливську рушницю, 10 набоїв, 3 пристрої травматичної дії, 9 од. холодної зброї, 0, 477 кг наркотичних речових та 31 м³ деревини (лісу-кругляку).

Також військовослужбовці Нацгвардії брали участь у пошукових заходах на території Дніпропетровської області.

Гвардійці забезпечили правопорядок на 30 масових заходах:

під час громадських акцій біля державних органів влади;

біля Київського апеляційного суду;

під час забезпечення виборчого процесу;

під час спортивних заходів.

Також брали активну участь у заходах із протидії поширенню на території України COVID-19. Зокрема, впродовж минулого тижня, гвардійці здійснювали охорону територій 6 об’єктів госпіталізації хворих коронавірусом, обсервації (ізоляції) у Києві, Одесі, Херсоні, Хмельницькому та Мелітополі Запорізької області.

Гвардійці залучались до охорони громадського порядку під час обмежувальних протиепідемічних заходів в «Червоних зонах» на території Запоріжжя, Мелітополя, Бердянську та Енергодару.

Патрульні підрозділи НГУ продовжують забезпечувати правопорядок в районі операції Об’єднаних сил у Сєвєродонецьку і Рубіжному Луганської області та Маріуполі, Слов’янську, Краматорську, Дружківці та Костянтинівці – на Донеччині.

За результатами служби в районі ООС передано працівникам Національної поліції 11 осіб за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, у тому числі 1 особу за підозрою у причетності до НЗФ та 83 особи за адміністративні правопорушення. У затриманих вилучено: наркотичні речовини.

З початку року гвардійські патрулі затримали 4 тис. 952 особи за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень та  70 тис. 621 особу за адміністративні правопорушення.

Згадаємо резонансні випадки правопорушень і ймовірних злочинів цього тижня:

24 жовтня самостійним  автопатрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП в м. Кам’янець-Подільський, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено травматичний пістолет без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

25 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3055, під час участі у проведенні профілактичних заходів на території Дубровицького району Рівненської області, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневого огляду його транспортного засобу виявлено мисливську рушницю без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

25 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3055, під час участі у проведенні профілактичних заходів на території Дубровицького району Рівненської області, після отримання повідомлення про крадіжку мобільного телефону невідомою особою, по «гарячим слідам» при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано  чоловіка за ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадений мобільний телефон. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

27 жовтня спільним з НПУ автопатрулем в/ч 3039, під час несення служби з ОГП в м. Миколаїв, після отримання повідомлення про крадіжку з вітрини магазину 4-х мобільних телефонів невідомою особою, по «гарячим слідам», при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано громадянина за ст. 185 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено викрадені мобільні телефони. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

27 жовтня самостійним автопатрулем в/ч 3056, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, після отримання повідомлення про те, що невідома особа, застосувавши фізичну силу, відібрала у місцевої громадянки мобільний телефон,  за наданими орієнтуваннями, при відпрацюванні прилеглої території було виявлено та затримано чоловіка за ст. 186 ККУ «Грабіж», у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено відібраний мобільний телефон. Його причетність до злочину підтвердила заявниця. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного ВП.

27 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3002, під час несення служби з ОГП в м. Ужгород, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено кастет із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 жовтня спільним пішим патрулем в/ч 3030, під час несення служби з ОГП в м. Київ, було затримано громадянина за  ст. 309 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження загальною вагою 15 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3027, під час несення служби з ОГП в м. Київ, було затримано громадянина за  ст. 309 ККУ,  у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено 6 пакетиків із наркотичною речовиною рослинного походження загальною вагою 18 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3036, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3058, під час несення служби з ОГП в м. Ізмаїл, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено 2 бойові набої без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

28 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП в м. Кам’янець-Подільський, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ,  у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження вагою 20 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

29 жовтня самостійним автопатрулем в/ч 3036, під час несення служби з ОГП в м. Дніпро, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено ніж та кастет із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

29 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3011, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено травматичний пістолет та 8 набоїв до нього без дозвільних документів. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

29 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3011, під час несення служби з ОГП в м. Кривий Ріг, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ,  у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження вагою 16 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

30 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3012, під час несення служби з ОГП в м. Одеса, було затримано чоловіка за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено телескопічну металеву дубинку із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

30 жовтня самостійним автопатрулем в/ч 3056, під час несення служби з ОГП в м. Херсон, було затримано 3-х осіб за  ст. 309 ККУ,  у яких під час проведення поверхневої перевірки виявлено наркотичні речовини рослинного та синтетичного походження загальною вагою 135 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

30 жовтня спільним пішим патрулем в/ч 3002 зі службовим собакою, під час несення служби з ОГП в м. Ужгород, було затримано громадянина за ст. 263 ККУ, у якого під час проведення поверхневої перевірки виявлено кастет із ознаками холодної зброї. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

30 жовтня самостійним пішим патрулем в/ч 3053, під час несення служби з ОГП в м. Кам’янець-Подільський, було затримано чоловіка за  ст. 309 ККУ,  у якого під час проведення поверхневої перевірки було виявлено наркотичну речовину рослинного походження вагою 10 гр.  На місце події було викликано слідчо-оперативну групу районного УП.

Пресслужба НГУ