НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У районі проведення операції Об’єднаних сил підбили підсумки роботи зведеної кінологічної групи Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ. Військовослужбовців нагородили грамотами від імені командира угрупування НГУ в ОТУ «Північ».

Впродовж 5 тижнів кінологічна група працювала на стаціонарних та мобільних блокпостах, взяла участь у пошуку вибухових речовин поблизу військових об’єктів на Донеччині та Луганщині.

До виконання службово-бойових завдань було залучено кращих кінологів з 15 полку та 12 бригади оперативного призначення НГУ. Сержант Андрій Гапонов разом з бельгійською вівчаркою Одіном беруть участь у роботі зведеної кінологічної групи на Сході вже втретє. Одін – службова собака, що спеціалізується на пошуку вибухових речовин і вже має медалі ІІ та ІІІ ступеню «За віддану службу» від командувача Нацгвардії.

«Одін має спокійний характер і є дуже доброзичливим та соціалізованим, адже постійно несе службу у місцях, де знаходиться багато людей. Він вже неодноразово знаходив небезпечні схованки поблизу Маріуполя», – розповів кінолог Андрій Гапонов.

В результаті спільних і злагоджених дій було виявлено: гранати Ф-1 (без запалу) – 5 шт., запали УЗРГМ – 6 шт., постріл ВОГ-25 – 1 шт., 5,45 мм набої 7Н10 – 46 шт., 7,62 мм х 39 набої Т-46 – 12 шт.
Кінологічні пари також брали участь у спільному відпрацюванні з працівниками НПУ у місті Старобільськ.

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»