НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Щоденно підрозділи Національної гвардії України в районі проведення ООС забезпечують безпеку громадян, перевіряють транспортні засоби, документи та звіряють інформацію з базою розшуку для того, щоб припинити незаконне перевезення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин, а також для виявлення осіб, які порушили закони України.

 

18 березня – Самостійний патруль Нацгвардії виявив безпорадну людину, яка перебувала на подвір’ї покинутого помешкання. Чоловік не мав особистих документів та не міг пояснити, хто він такий та що тут робить. Гвардійці викликали слідчу оперативну групу, аби доставити його до найближчого відділку поліції. Співробітники поліції встановили особу мешканця за зовнішністю та верифікували його згідно базиз базою даних. Було встановлено, що громадянин перебував тривалий час на обліку, як такий, що зник безвісти. Людині надали необхідну допомогу та повернули до рідних.

 

19 березня – під час несення служби на одному із гвардійських блок постів військовослужбовці  зупинили підозрілий автомобіль для перевірки. Під час бесіди з водієм та перевірки транспортного засобу було виявлено 523 блоки тютюнових виробів, які не мають марок акцизного збору. Пізніше, на тому ж блок пості було виявлено інший транспортний засіб, який перевозив 304 блоки тютюнових виробів, які не мають марок акцизного збору. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу. Сума можливих збитків державі, які могли б завдати недобросовісні підприємці, склала близько пів мільйона гривень.

 

20 березня – під час несення служби на одному із блок постів Донеччини було зупинено підозріле авто, як виявилось пізніше, пасажир, який знаходився у транспортному засобі міг бути причетний до діяльності незаконних збройних формувань ОРДО. На місце події викликано групу реагування патрульної поліції.

 

Також  цього тижня військовослужбовці Національної гвардії України спільно з військовослужбовцями ДПСУ, працівниками СБУ, поліції та ДФС провели оперативно-профілактичне відпрацювання територій Доннечини та Луганщини.

 

Під час здійснення фільтраційних заходів військовослужбовці Нацгвардії запобігли протиправній діяльності осіб причетних до НЗФ, провели профілактичні бесіди, оглянули потенційно небезпечні ділянки за допомогою службових собак, здійснили перевірку транспортних засобів на факт перевезення у них небезпечних предметів та речовин. Також оглянуто ймовірні шляхи проходу диверсійних груп противника.

 

Протягом тижня особовий склад Нацгвардії України в районі проведення операції Об’єднаних сил здійснив перевірку 31 862 транспортних засобів та 41 170  осіб, під час чого:

– виявив 182 адміністративних правопорушень;

– затримав за підозрою у скоєнні злочину 21 осіб.

 

Зокрема, гвардійці зі складу операції Об’єднаних сил: 

– затримали 5 осіб, підозрюваних у причетності до незаконних збройних формувань.

 

Пресслужба угруповання НГУ  в ОС