НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До Дня української писемності та мови гвардійці Національної академії Національної гвардії України взяли участь у написанні 21-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цього року участь у заході взяли понад 60 курсантів гуманітарного та командно-штабного факультетів. Крім того, в дистанційному режимі, писали диктант і студенти першого року навчання Академії.  Також до проєкту долучилися всі охочі нацгвардійці.

 

Диктант транслювали на загальнонаціональному телеканалі UA: Перший, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA: Перший та на фейсбук-сторінках Суспільного мовлення.

Цьогоріч автором тексту та читцем радіодиктанту був письменник Юрій Андрухович. До методичної роботи над всеукраїнським радіодиктантом національної єдності долучиться мовознавиця, доктор філологічних наук Лариса Масенко.

Згідно з правилами, написаний від руки текст диктанту потрібно сфотографувати і протягом доби надіслати на електронну адресу «Українського радіо».  

Текст диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 11 листопада об 11:00. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Особливістю радіодиктанту також є те, що писати його можуть охочі в усьому світі. До цього закликають організатори радіодиктанту. На написання відводилося 40 хвилин.

«Наші курсанти не перший рік беруть участь у написанні радіодиктанту національної єдності. Більше того, вони повинні мати високу мотивацію до участі у таких заходах, оскільки вони захищають нашу країну, а відтак стоять на захисті її мови. І любов і повагу до рідної мови гвардійці показують на власному прикладі», –  наголосила Поліна Ткач.

Курсант гуманітарного факультету старший солдат Костянтин Негода запевняє, що з диктантом впоралася успішно не тільки тому, що постійно вдосконалює вивчення української мови, а ще й через те, що дуже любить читати. Тому, диктант було писати лише в задоволення.

«Це дуже гарна традиція. У сучасному світі, ми відвикли від написання великих текстів від руки, а під час диктанту є можливість перевірити свою грамотність та згадати правила правопису. Під час написання також відчувалась неабияка єдність між українцями. І взагалі, я вважаю, що бути грамотним – модно», – зазначив гвардієць 27 Печерської бригади солдат Ігор Кудрін.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ, 

Група інформацій та комунікацій військової частини 3066