НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Впродовж тижня в Печерській бригаді НГУ проходили навчально-методичні збори з командирами рот. Командир роти – одна з найважчих та найвідповідальніших посад у війську, тож наша розповідь піде про одого з них, а саме про командира 2 стрілецької роти 1 стрілецького батальйону капітана Олександра Оверченка, який свідомо обрав військовий шлях.

З чого ви розпочали свою військову службу?


«Навчання у військовому закладі я почав з 2012 року, а вже, безпосередньо, офіцером, лейтенантом, став у березні 2016 року. Розпочав нести свою службу у військовій частині 3066 на посаді командира взводу у 2-й стрілецькій роті.»


Чи мріяли Ви стати військовослужбовцем?


«Звичайно мріяв! Ще з дитинства, з пістолетиком бігав. Сам я не з сім’ї військових, але завжди мав бажання стати ним. Крім того, я дуже полюбляв займатися спортом, а в армії постійно тренується фізична витривалість.»


Чому Ви вирішили стати офіцером?


«Взагалі професія військового, одна з найвідповідальниших та небезпечних професій, проте любов до України та бажання захищати свою державу, постійне тренування фізичної витривалості, та підтримка здорового способу життя визначили мою долю.»


Який Ваш шлях становлення командиром роти?


«Мій шлях почався з посади командира взводу. У 2018 році я став заступником командира роти по роботі з особовим складом, і в 2020 році мене призначили на посаду командира 2-ї стрілецької роти.»


На які труднощі Ви натрапляли на посаді командира роти?


«Велике морально-психологічне навантаження, зокрема через велику відповідальність за особовий склад. Також, великий об’єм роботи з документацією, а так особливих труднощів не виникало.»


Розкажіть про специфіку свого підрозділу?


«Наш підрозділ займається конвоюванням засуджених під охороною варти. Специфіка така, що там може бути різний контингент: убивці й грабіжники, і ти не знаєш чого очікувати, тому дуже велике значення приділяємо підготовці наших гвардійців до тих чи інших випадків, які можуть статись. Тому, наприклад, у нас проводяться інструктажі та заняття кожної середи з виїздом на судову установу, де заняття з ними проводять інструктора та безпосередні командири. Військовослужбовці відпрацьовують різні ситуації, наприклад, коли засуджений робить собі ушкодження, як правильно надати медичну допомогу і тому подібне.»


Які особливості служби на посаді командира роти?


«Дуже велика відповідальність. Батьки віддають своїх синів, і ми, командири, заміняємо їм батька та матір, а хлопці ще юні, тому за ними потрібен нагляд. З приводу служби, військовослужбовцям потрібно надати певні навички та розуміння відповідальності за свої обов’язки.»


Чи подобається Вам служба на посаді командира роти?


«Звісно подобається. Якби не подобалось, то не обрав би такий шлях до командира підрозділу. Мені подобається передавати свої певні знання іншим людям, знаючи, що вони їх будуть використовувати. І дуже приємно, коли військовослужбовці, йдучи в запас, тиснуть тобі руку кажучи слова подяки. І напевно це найбільш приємно, що ти працюєш не дарма.»


Як, на Вашу думку, змінилась рота під час Вашого командування?


«Рота завжди була та є найкращою. Звісно, що під кожним командуванням, у кожного командира роти є свої якісь принципи. А як змінилась рота під час мого командування? Я думаю, що колектив став більш згуртований, а так я прийняв гідну роту у хорошого командира.»

Група інформацій та комунікацій військова частина 3066