НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Офіцери-психологи Національної гвардії України в районі операції Об’єднаних сил відіграють велику роль у підтриманні морально-психологічного стану гвардійців на високому рівні. Вони ті, хто завжди підтримає та надасть можливість розвантажитись завдяки передовим технікам та методикам роботи з особовим складом.

Впродовж усього періоду перебування на території ведення бойових дій, різні фактори-подразники впливають на психоемоційний стан військовослужбовців. Для зниження їх впливу, військові психологи щоденно здійснюють оцінку психологічної готовності гвардійців, які залучаються до несення служби зі зброєю, проводять групові та індивідуальні бесіди, консультації за запитами, а також тренінгові заняття.

«У будь-який час доби ми готові підтримати та надати допомогу кожному військовослужбовцю. Багато виникає ситуацій, не тільки в такій складній обстановці, але й в пункті постійної дислокації, коли військовослужбовець замикається в собі. Для цього і потрібен психолог поруч, аби вчасно помітити це та не залишити наодинці», – зазначає офіцер-психолог Андрій Пічугін.

Одна з методик якраз направлена на саморегуляцію психоемоційного стану особового складу, зниження напруги, а також профілактику негативного впливу стрес-факторів. Вона називається «Черевне дихання».

Як зазначає капітан Тетяна Путкарадзе: «Управління диханням – це ефективний засіб впливу на тонус м’язів і емоційні центри мозку. Повільне і глибоке дихання, за участю м’язів живота, знижує збудливість нервових центрів, сприяє м’язовому розслабленню, тобто релаксації. Часте дихання, навпаки, забезпечує високий рівень активності організму, підтримує нервово-психічну готовність».

Також неабияке значення має проста розмова з бійцями. Старший лейтенант Євгеній Старіков постійно приділяє час для індивідуальної, або групової бесіди з гвардійцями. Психолог вважає, що спілкування може запобігти виникненню напруження у військовослужбовця. Також, на всіх етапах виконання бойових та спеціальних завдань проводиться поглиблене психологічне вивчення.

Групові вправи, такі як «Маяк», сприяють розвитку довіри один до одного та покращенню психологічного клімату у військових колективах. Аби більш згуртувати гвардійців, психологи використовують проєктивні методики, наприклад, показ своїх емоцій через створення колажу за допомогою журналів, газет, малюнків.

Бути офіцером-психологом важлива і відповідальна справа, а головне в ній – це вдячність військовослужбовців.

Пресслужба НГУ в ООС