НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 18 серпня, відбувся випуск перших в Національній гвардії України військовослужбовців за програмою підготовки «Сапер. Рівень 2».


Нагадаємо, що 25 травня на базі Навчального центру НГУ розпочалася апробація курсу «Сапер. Рівень 2», під час якої досвідчені військовослужбовці – сапери близько трьох місяців опановували тонкощі інженерно-саперної справи щодо організації виконання завдань інженерного забезпечення в ролі командира групи.

Усього ж Національна гвардія відтепер має 11 військовослужбовців, які володіють знаннями саперної справи за зразком провідних країн.

«Я радий, що обрав професію сапера. На навчанні я отримав великий багаж знань та практичних навичок, який буду використовувати у своїй подальшій службовій діяльності. Дякую командуванню та інструкторсько – викладацькому складу за терпимість та отриманий досвід», – розповів старший солдат військової частини 3029 (м. Запоріжжя) Віктор Дзундза.

 

Щоб бути зарахованим на навчання за кваліфікаційним стандартом «Сапер. Рівень 2», військовослужбовці повинні мати сертифікат про завершення навчання за програмою «Сапер. Рівень 1», а також перебувати на посаді сапера у своїй військовій частині.

Під час навчання сапери пройшли програму, в якій вміло поєднано теоретичні заняття в спеціалізованих аудиторіях та практичні заняття в польових умовах. Окрім теоретичного вивчення боєприпасів різноманітного призначення країн НАТО та пострадянського простору, курсанти брали участь у підривних роботах, влаштовували інженерні загородження вибуховим способом, встановлювали різні типи мінних полів, брали участь у виконанні завдань з перевірки маршрутів руху у складі підрозділів, проводили знищення штатних боєприпасів.

А також кожен із них пройшов випробування на виконання завдань із забезпечення живучості, а зокрема покращили навички щодо маскування, проводили влаштування та обладнання пункту водопостачання, робили інженерно-спостережні пости. З набути знаннями та досвідом гвардійці-сапери у своїх підрозділах виконуватимуть завдання у групах ліквідації загрози вибуху.

Варто відзначити, що цей курс провели завдяки підтримці інженерів операції UNIFIER, які надають дорадчу допомогу Україні з 2019 року у рамках програми щодо підвищення безпеки та обороноздатності України

 «На вас, як саперів, покладена нова роль, яку ви виконуєте задля захисту своєї Батьківщини на передовій. Сапери завжди показують шлях, довіряйте своїй підготовці та інстинктам. Я бажаю вам успіхів та безпеки. Вітаю вас від імені Збройних сил Канади та операції UNIFIER!», – зауважила підполковник Мелані Лейк.

Наприкінці заходу командування спільно із представниками Головного управління НГУ та командиром операції Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні підполковником Мелані Лейк обговорили подальше вдосконалення процесу навчання курсантів. А саме, апробацію програми підготовки «Сапер. Рівень 3», впровадження якої планується у 2022 році. Також варто відзначити, що вже у вересні цього року розпочнеться другий набір курсантів на навчання за кваліфікаційним стандартом «Сапер. Рівень 2».

 

Сильні разом!

Група інформації і комунікації НЦ НГУ