НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі військової частини 3072, що на Івано-Франківщині, відбулись заняття з особовим складом загону спеціального призначення Західного територіального управління Національної гвардії України.

Представники Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні (операція UNIFER) провели курс кваліфікаційної стандартизованої програми підготовки з мінної безпеки. Особовий склад мав можливість не тільки з теоретичною складовою курсу, але й відпрацювати практичні дії.

«Курс ETHAR (Розпізнавання та розвідка небезпек та загроз вибухонебезпечних предметів) проводився з метою покращення навичок особового складу з проведення перевірки на наявність мін та СВП. Це допоможе спецпризначенцям впевнено діяти під час службово-бойових завдань, – розповідає командир групи інструкторів з мінної безпеки Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади «UNIFER» сержант Джеймі Макмартер, – нам сподобалось працювати з нацгвардійцями,це аудиторія, яка вміє слухати та швидко навчається. Багато хто з них має бойовий досвід. Тому під час виконання деяких вправ ми розуміли гвардійців за допомогою жестів. Це говорить про високий рівень підготовки особового кладу та їх бажання навчатись».

Курс дав можливість ознайомити слухачів з мірами безпеки під час роботи з різними видами мін, у разі їх виявлення, або виявлення саморобних вибухових пристроїв.

Під час практичних занять спецпризначенці вчились діяти згідно з процедурою SAID та виконували перевірки 5/25М та «V способом».

По закінченню курсу кваліфікаційної стандартизованої програми підготовки з мінної безпеки кожен слухач отримав сертифікат.

Окремі заняття із особовим складом загону спеціального призначення були проведені начальником інженерної підготовки Західного територіального управління підполковником Ігорем Маційовським. В ході яких спецпризначенці вдосконалили свої навички під час підривних робіт.  

Олег Тіхов