НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України пройшло засідання Ради Директорів Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (БОКК).

У заході взяли участь керівний склад Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та представники Збройних Сил США, Канади, Великої Британії, Литовської Республіки, Республіки Польщі, Королівства Швеції,  Королівства Данії, також, Національної гвардії штату Каліфорнія, Представництва НАТО в Україні та Відділу оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні.

У режимі відеоконференції засідання розпочав Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак. Він висловив особисту подяку присутнім за участь в роботі БОКК.

«Незважаючи на поточне часткове відведення деяких частини російських підрозділів від кордонів України до пунктів постійної дислокації, ми не виключаємо повторення подібної практики у майбутньому. Москва все частіше переходить до «гри м’язами» та прямого шантажу України за відсутності інших методів впливу. За таких умов високо мотивовані та боєздатні Збройні Сили України залишаються одним із головних чинників стримування «кремлівського агресора»», – зазначив генерал-полковник  Хомчак.

У своєму виступі заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Юрій Лебідь наголосив, що консолідована підтримка зусиль щодо впровадження реформ у Національній гвардії України, яка надається з боку США, Канади та Швеції має значний вплив на результативність реалізації середньострокових пріоритетів розвитку НГУ, таких як побудова ефективної системи управління і командування, зв’язку та інформатизації; удосконалення системи підготовки та військової освіти; розвиток бойових спроможностей військових частин оперативного призначення.

«Завдяки конструктивному та продуктивному співробітництву з операцією «UNIFIER» – в рамках Технічної Угоди, Національною гвардією Каліфорнії – в рамках Державної програми партнерства (SPP), Відділом оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні та Групою радників з питань доктрин та освіти Нацгвардія впроваджує підходи та стандарти НАТО в систему підготовки і військової освіти, розвитку сержантського корпусу та кар’єрного зростання. Крім того, на завершальному етапі перебуває робота з написання Візії розвитку НГУ до 2035 року, а також розпочато роботу з написання доктринальних документів», – зазначив генерал-лейтенант Юрій Лебідь.

За його словами, впровадження системного підходу в підготовку, здобуття представниками НГУ прогресивної західної освіти, міжнародна технічна допомога, а також участь у багатонаціональних навчаннях поступово наближають Нацгвардію до досягнення взаємосумісності з військовими формуваннями країн-партнерів.

 

Під час зустрічі учасники підбили підсумки співпраці та визначили напрямки, за якими проводитиметься подальша робота у 2021 році. Також були обговорені питання підготовки до стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2021» із залученням сил та засобів краї-партнерів.

 

На завершення засідання, співголови БОКК від країн-партнерів наголосили на непохитній позиції стосовно продовження підтримки України.

Довідково. Багатонаціональний об’єднаний координаційний комітет  – це дієвий механізм для планування та імплементації заходів військового співробітництва між Збройними Силами України, Національною гвардією України та країнами-партнерами відповідно до визначених пріоритетів.

Починаючи з 2014 року, Національна гвардія України активно бере участь в роботі Багатонаціонального об`єднаного координаційного комітету. У результаті, з 2017 року в рамках Ініціативи з питань безпекової допомоги для України (USAI) було залучено міжнародну технічну допомогу від Уряду США на загальну суму 67,7 млн дол. США (засоби зв’язку, оптичні прилади, військові контейнери, міношукачі, системи розвідки цілей, медичне майно та обладнання).

 

Розпочато реалізацію проєкту розвитку колективної підготовки та розбудови інфраструктури Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів (LOE-5) у рамках допомоги від Уряду США через Резервний фонд світової безпеки (GSCF). Загальний бюджет проєкту становить 5,75 млн дол. США.

Пресслужба НГУ