НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

15 червня відбулося відкриття XVII Міжнародної спеціалізованої виставки озброєння та військової техніки «Зброя та безпека 2021» та XII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт – XXI», що за традицією проводяться в Міжнародному виставковому центрі та триватимуть протягом чотирьох днів.

30 00 квадратних метрів новітніх розробок у сфері оборони та авіакосмічної галузі, що представляють 332 компаній у тому числі 35 іноземних із 13 країн. Під одним дахом нині зібрані як міжнародні корпорації, так і невеликі підприємства. Це єдиний в Україні бізнес‑майданчик для зустрічі підприємств з головними державними замовниками – відомствами, діяльність яких пов’язана із безпекою держави і громадян.

Захід відвідав віцепрем’єр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, заступники Міністра оборони України, заступник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан та інші.

«Попереду у нас три дні роботи я бажаю всім, хто сьогодні приїхав на виставку, укласти якомога більше контрактів та отримати якомога більше позитивних вражень. А від себе скажу наступне: усім нам – українцям треба пам’ятати, що ніхто за Україну воювати не буде. За сім років, на жаль, наші партнери поставляють дуже мало озброєння, тому нам треба розраховувати виключно на власні сили як у виробництві зброї, так і  в організації оборони нашої країни», – привітав присутніх з початком виставки Антон Геращенко.

Уперше на виставці представлені всесвітньо відомий авіабудівний конгломерат Embraer, Бразилія; компанія Lokheed Martin, США, що входить у топ-100 компаній за обсягами продажів озброєння та військових послуг у 2019 році згідно з даними Стокгольмського інституту та багато інших. Українську експозицію представляють ДК «Укроборонпром», ГС «Ліга оборонних підприємств», Державне космічне агентство України, а також понад 130 інших підприємств.

Під час виставки командувач НГУ переглянув стенди з новинками техніки та озброєння, засобів зв’язку, боротьби з БПЛА, ознайомився з системою для тактичної підготовки бійців на основі лазерних технологій, зразками форменого одягу та взуття тощо.
У всьому світі у проведенні міжнародних виставок з безпеки і оборони закладений серйозний державний інтерес. Спроможність проводити подібні заходи на високому міжнародному рівні зміцнює позиції будь-якої держави у світовому рейтингу високотехнологічних країн.

Нагадаємо: спеціалізована виставка «Зброя та безпека» щорічно відбувається у Києві з 2004 року. Серед експонатів зазвичай представлені зразки озброєння, екіпіровки, техніки тощо. Проводиться під патронатом Кабінету Міністрів України.

 

Аліна Труш, фото Сергія Шведюка, відео Олексія Кушніра