НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулося засідання Виконавчого комітету Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (БОКК).

На засіданні були присутні співголови комітетів та підкомітетів від США, Канади, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Литовської Республіки, Республіки Польща, Королівства Швеція, Королівства Данія, Представництва НАТО в Україні. Взяли участь в засіданні й представники Збройних сил України та Національної гвардії України.

Головне завдання Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування – розробка та впровадження ефективних механізмів взаємодії країн-партнерів та сил оборони України у процесі їх реформування. Цілі досягаються шляхом проведення підготовки особового складу силових відомств України, а також – надання консультативно-дорадчої та матеріально-технічної допомоги.

Під час заходу було підбито підсумки роботи складових компонентів БОКК за 2021 рік. Також присутні обговорили підготовку до розширеного засідання БОКК яке заплановано на 03 листопада та план роботи підкомітетів на наступний рік.

Керівники та представники тренувальних місій країн-партнерів в Україні, Група з питань розвитку доктрини та освіти (DEAG), Представництво НАТО в Україні ознайомили присутніх з основними напрямками надання допомоги для сил оборони й перспективами її надання в майбутньому.

Своєю чергою, українська сторона ознайомила іноземних партнерів зі станом розробки об’єднаної концепції з підготовки сил оборони та висловила готовність залучення іноземних радників до всіх етапів планування концепції.

Чималу увагу було приділено результатам проведення стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднанні Зусилля – 2021» як з боку української сторони, так і від іноземних партнерів. Під час засідання комітету про результати роботи сил оборони України в ході навчань повідомив представник Об’єднаного сухопутного командування НАТО.

Наостанок було обговорено залучення до формату БОКК представників Словацької Республіки, а також повернення представників Держприкордонслужби, які з 2015 року не брали участь у засіданнях комітету.

Пресслужба НГУ