НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Українські та європейські правоохоронні структури консолідують свої зусилля перед новими викликами у сфері громадського порядку. Представники Консультативної місії ЄС в Україні здійснили ознайомчий візит до Східного територіального управління Національної гвардії України.

Гвардійці продемонстрували європейським колегам свої технічні можливості у сфері громадської безпеки: техніку, екіпірування особового складу, свої напрацювання та можливості. Також вони розповіли про обсяги завдань, які виконують військовослужбовці Східного оперативно-територіального об’єднання у Харківській, Донецькій, Луганській та Сумській областях.

На зустрічі був присутній представник Національної поліції лейтенант поліції Станіслав Коваль. Він розповів про механізм взаємодії його структури з Національною гвардією, а також повідомив, що найближчими днями у святкових заходах на території Харківщини прогнозується участь майже 350 000 громадян, і забезпечення громадської безпеки потребуватиме додаткових зусиль збоку правоохоронців.

«Консультативна місія Європейського Союзу рада зазначити, що ми просуваємося у впровадженні нової концепції забезпечення громадського порядку. Місія розуміє важливість ролі Національної гвардії України у цій сфері, особливо з Національною поліцією. Саме тому було б неповним без залучення Нацгвардії. Я хотів би висловити подяку керівництву Східного територіального управління за те, що ми провели таку плідну і цікаву дискусію. Вона підтвердила наші очікування, що обидві структури мають високий професіоналізм. Отже, ми можемо покластися також і на гвардійців у питаннях впровадження нової концепції», – резюмував керівник операційного департаменту Консультативної місії ЄС в Україні Удо Моллер.

Консультативна місія Європейського Союзу діє на теренах України з 2014 року. Її мета полягає у допомозі налагодження діалогу між цивільними громадськими організаціями та правоохоронними структурами, з метою реформування останніх. Сьогодні її представники запропонували тренінгову допомогу нацгвардійцям. Вони, у свою чергу, готові розвиватися у цьому напрямку.

 

«У даний час рота військовослужбовців 5-ї Слобожанської бригади займається у навчальному центрі за тематикою припинення правопорушень під час масових заходів. Їхні заняття проходять під керівництвом інструкторів з Франції і Німеччини. Сьогодні ми потребуємо знань, які застосовувалися б для прогнозування розвитку ситуацій під час масових заворушень з метою запобіганню загроз життю та здоров’ю громадян. Відтак ми були б раді долучитися до участі у Ваших тренінгах», – відповів заступник начальника Східного територіального управління по роботі з особовим складом полковник Сергій Ховайло.

 

Варто зазначити, що першого червня 2021 року було оновлено мандат КМЄС. Він передбачає залучення до спільних заходів не лише поліцейських та гвардійців, але й прикордонників. Причому оновлений мандат акцентується на дотриманні прав людини, гендерної рівності, а також цифрових трансформацій у секторі цивільної безпеки.

 

Нагадаємо: 27 липня 2021 року представники Консультативної місії Європейського Союзу зустрілися з командувачем НГУ генерал-лейтенантом Миколою Баланом, обговорили способи поглиблення міжвідомчої співпраці, що дасть змогу розробляти і координувати проведення спільних навчань та тренінгів за напрямками охорони громадського порядку, природних ресурсів, проведення карантинних заходів та стабілізаційних дій у постконфліктному середовищі, спільного виконання завдань на кордонах та під час забезпечення курортного сезону, а також впровадження гендерних підходів та проведення тренінгів для фахівців з комунікації.

 

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ