НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Національній академії Національної гвардії України пройшла зустріч керівництва Академії та представників Об’єднаної оперативно-тактичної групи ЗС Канади в Україні (операція UNIFIER).

На початку зустрічі, начальник Академії генерал-лейтенант Сергій Соколовський ознайомив іноземних військовослужбовців зі специфікою навчального закладу, враховуючи форми навчання, особливості підготовки на факультетах, оволодіння курсантами практичними навичками.

«Сьогодні Академія є основним навчальним закладом підготовки офіцерів в системі НГУ, тому для нас є надважливим, аби процес підготовки тут був сучасним та ефективним. З радістю покажемо вам потужності нашого навчального закладу, – зазначив генерал-лейтенант Сергій Соколовський. – Обговорення ключових моментів майбутньої співпраці має важливе значення для навчального закладу, оскільки протягом трьох місяців планується провести низку заходів для вдосконалення системи підготовки офіцерів».

Під час зустрічі присутні обговорили планування роботи військових ЗС Канади, які працюють в Академії з квітня та допомагають вдосконалювати навчальні програми майбутніх офіцерів.

«Співпраця з гвардією є одним з найперспективніших напрямів. Ми вже провели значну роботу з удосконалення професійної підготовки сержантського складу у Навчальному центрі міста Золочів. І тепер ми маємо нову мету – поетапне збільшення спільних навчань та тренінгів саме тут в Академії», – зауважила командирка операції UNIFIER підполковник Мелані Лейк.

Основну увагу звернули на питання співпраці офіцерського та сержантсько-старшинського складу. Підполковник Мелані Лейк зазначила, що дане питання є важливим та потребує вдосконалення серед силових структур України.

«Мені пощастило відвідати навчальний центр у Золочеві і я дуже задоволений останніми реформами. Я переконався, що НГУ готує військовослужбовців на надзвичайно високому рівні і сержантсько-старшинський склад Нацгвардії має величезний потенціал, – зазначив головний сержант операції UNIFIER майстер ворент-офіцер Доновен Кроуфорд. – Ми б хотіли запропонувати у систему підготовки офіцерів залучати саме сержанстько-старшинський склад. Адже це досвідчені військовослужбовці, які мають більше 10 років досвіду. Власне у цьому й полягає важливий і потужний інструмент. Досвідчений сержант може порадити як діяти у тій чи іншій ситуації, як у мирний час, так і під час бойових дій. Чим швидше вони розпочнуть працювати разом, тим більше вони довірятимуть один одному».

Начальник Академії підтримав ідею та запропонував залучити сержантів-інструкторів до проведення занять з курсантами під час первинної військової підготовки та під час польових виходів у навчальному центрі.

Після засідання гостям продемонстрували роботу сучасного навчально-тренувального комплексу з вогневої підготовки та мовного відділу Академії.

Крім того, під час зустрічі заступник командира групи снайперів операції UNIFIER Грегорі Сміт отримав чергове звання ворент-офіцер. Командирка операції UNIFIER підполковник Мелані Лейк запросила генерал-лейтенанта Сергія Соколовського вручити погони канадському військовослужбовцю.

Також начальник Академії подарував кожному іноземному гостю сувенірну монету навчального закладу та подякував за співпрацю.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ