НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

За підтримкою командування Національної гвардії України у м.Києві розпочався курс підготовки офіцерів за напрямком цивільно-військового співробітництва щодо вдосконалення базових навичок у питаннях захисту цивільного населення в умовах конфлікту.

Заняття з офіцерами проводять представники центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC), які протягом трьох днів спільно з офіцерами розглядатимуть основні питання участі Національної гвардії України у дотриманні основних норм та положень міжнародного гуманітарного права, визначення кроків у покращенні взаємодії між цивільними та складовими сектору безпеки, а також співпраці з місцевими органами влади, гуманітарними та міжнародними організаціями, дотичними до забезпечення захисту цивільного населення.

–  Головною нашою місію у проведені занять є донесення основних базових принципів, які визначають шляхи та напрями щодо максимальної реалізації заходів стосовно захисту цивільного населення в умовах конфлікту. Нам дуже цікава співпраця з Національною гвардією України і ми сподіваємось, що ці заняття сприятимуть відпрацюванню єдиного погляду саме на ці питання, – зазначив старший радник з військових питань міжнародної неурядової організації «Центр із питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту» (англ. Center for Civilians in Conflict – CIVIC) Сергій Дьома.  

Офіцери, що беруть участь у триденному курсі матимуть можливість отримати навички, що сприятимуть реалізації практичних заходів із захисту цивільного населення відповідно до найкращого міжнародного досвіду у сфері захисту цивільного населення у збройних конфліктах, в умовах триваючої збройної агресії з боку Російської Федерації.

Довідково: Центр з питань захисту цивільних осіб в умовах конфлікту (CIVIC) є міжнародною організацією, діяльність якої спрямована на сприяння поліпшенню захисту цивільних осіб в умовах конфліктів. Місія CIVIC полягає у роботі зі сторонами конфлікту та цивільними з метою розробки та впровадження рішень, які спрямовані на запобігання завданню шкоди цивільним та її зменшення. В Україні та інших країнах світу організація працюємо безпосередньо з урядовими структурами, збройними силами та іншими суб’єктами сектору безпеки та оборони, а також цивільними громадами, які постраждали від конфлікту, для пошуку практичних рішень для мінімізації шкоди цивільному населенню.

В Україні робота CIVIC сфокусована на трьох головних напрямах:
Перший – підтримка уряду щодо ухвалення і реалізації Національної стратегії із захисту цивільного населення у збройних конфліктах.

Другий – співпраця і навчання представників сектору безпеки та оборони в покращенні підходів до захисту цивільного населення.

Третій напрям – взаємодія з цивільним населенням на сході України в районі збройного конфлікту для покращення їх безпеки шляхом побудови ефективного діалогу з військовими та представниками військово-цивільних адміністрацій.

Місія CIVIC полягає в підтримці цивільних, постраждалих від конфліктів, у прагненні бути захищеними та співпраці з військовими, з метою підвищення їх спроможності по запобіганню  шкоді цивільним під час конфліктів й наданню допомоги тим, хто постраждав під час бойових дій.

Керівником центру з питань захисту цивільних осіб в умовах конфліктів Україні є Єлізавета БАРАНЬ.

Пресслужба НГУ