НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

На цьому наголосив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час селекторної наради. Участь у ній взяли Голова Національної поліції України Ігор Клименко, його заступники Євген Коваль та Олександр Фацевич, а також керівники структурних підрозділів НПУ і ГУНП.

 

Сергій Яровий відзначив, що поліцейські із часу введення карантину у 2020 році постійно несуть службу в посиленому режимі:

«Щодня, аби стежити за дотриманням карантинних обмежень, на вулиці виходить близько 17-ти тисяч правоохоронців, а це – в основному поліцейські, представники Нацгвардії та ДСНС. Усі правоохоронці розуміють, наскільки складна ситуація в регіонах із поширенням коронавірусу, особливо в так званих червоних зонах. Однак це розуміють не всі громадяни і зокрема суб‘єкти господарської діяльності. Саме тому ми повинні зайняти принципову позицію і продемонструвати комплексний підхід, зокрема залучити до контролю за дотриманням карантинних обмежень керівників органів місцевої влади та представників усіх зацікавлених служб».

 

Перший заступник міністра внутрішніх справ відзначив, що збереження життя і здоров’я громадян має бути пріоритетом у діяльності всіх служб, а відтак акцентував на необхідності об’єднання зусиль, повному порозумінні і координації дій, а також інформуванні у засобах масової інформації про роботу всіх служб системи МВС у таких непростих умовах.

У своєму виступі Голова Національної поліції України Ігор Клименко наголосив, що регіональні комісії не можуть послаблювати протиепідемічні заходи, встановлені рішеннями Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

 

«Усі прийняті рішення Уряду треба виконувати. І проведення відповідної роз’яснювальної та інформаційної роботи із людьми – це не тільки відповідальність поліції, а й голів облдержадміністрацій, обласних та міських рад і депутатських корпусів. Тому до складу рейдових груп мають входити, окрім правоохоронців, представники влади, Держспоживслужби, учасники громадських формувань із охорони громадського порядку і державного кордону».

Ігор Клименко повідомив, що із сьогоднішнього дня до патрулювання вулиць також будуть залучені працівники структурних підрозділів Головних управлінь Національної поліції України в областях. 

 

Заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич додав, що в окремих регіонах держави введено обмеження щодо пасажирських перевезень за спеціальними перепустками, тож звернув увагу на посиленні присутності правоохоронців у зупинках громадського транспорту та біля станцій столичного метро: це дозволить уникнути провокацій і сприятиме дотриманню маскового режиму.

 

Особливу увагу під час селекторної наради звернули і на виконання карантинних обмежень під час святкових богослужінь.

 

За словами заступника Олександра Фацевича, завдяки превентивній роботі, яка була проведена із духовенством, вдалося не допустити суттєвих порушень:

 

«Попереду нас чекає ряд релігійних свят. Ми повинні зробити все, аби богослужіння відбулися так, як це було під час святкування Великодня християнами західного обряду». 

 

 

Управління комунікації 
Національної поліції України