НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Національна гвардія України продовжує розвиток міжнародної співпраці з закордонними партнерами, зокрема, шляхом реалізації двосторонніх європейських проєктів.

Отже, гвардійці спільно із працівниками спецпідрозділів поліції та спеціалізованою командою Цивільної гвардії Іспанії відпрацювали другий етап програми щодо кращих практик в рамках проєкту Консультативної місії Європейського Союзу «PRAVO Police».

Головною метою таких навчань є вдосконалення взаємодії особового складу підрозділів з різних країн, використання європейської тактики й виявлення найкращих методик у всіх аспектах роботи, а також впровадження новітніх європейських технологій забезпечення громадської безпеки та порядку під час проведення масових заходів в Україні.

«Сьогодні ми вивчали методи впливу на натовп та заохочення самостійного виходу громадян з агресивної зони, залучення спеціальної техніки для стримування натовпу, а також застосування тактики витіснення за допомогою спеціальної техніки. Я дуже вдячна за можливість бути учасницею програми і вважаю, що це неймовірний досвід співпраці з європейськими колегами», – ділиться враженнями лейтенант Вікторія Симоненко.

Важливим питанням навчань було використання спеціальної техніки для управління людськими потоками при великій кількості громадян шляхом розділення на різні групи та подальше їх супроводження з метою уникнення можливих правопорушень.

«Навички та знання, які накопичені правоохоронними органами у сфері протидії масовим заворушенням доцільно постійно поповнювати та удосконалювати», – зазначає майор Василь Плинга.

Консультативна місія ЄС надає стратегічні консультації та практичну підтримку щодо заходів реформування згідно вимогам ЄС та міжнародних принципів належного врядування та дотримання прав людини. Після повернення з навчань учасники діляться досвідом колег з інших країн у своїх підрозділах.

Діана Крайнова