НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 

Футбольна команда «Ягуар» військової частини 3028 здобула яскраву перемогу на Франківщині. Матчі «Ягуар» – «Саджава» та «Ягуар» – «Бистриця» завершилися перемогою гвардійської команди з рахунком 2:0 і 5:0 відповідно.

 

Фінальна частина Всеукраїнського турніру відбулася 4 квітня в селі Старий Лисець, що на Франківщині.

 

Офіційна частина відкриття турніру відбулася за участі заступника командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Юрія Лебідя, начальника Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенанта Олександра Набока та голови Лисецької ОТГ Анатолія Лущака.

 

Перед початком турніру генерал-лейтенант Юрій Лебідь, генерал-лейтенант Олександр Набок, полковник Андрій Махобей та Анатолій Лущак поклали квіти до могили Героя України, студента факультету філософії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який загинув на майдані 20 лютого 2014 року та віддали шану полеглим бійцям на сході України.

 

«Цей турнір, започаткований місцевою громадою, – це не просто футбол, це турнір-єднання військових та цивільних, турнір-єднання нації проти викликів, які постали сьогодні перед нашою Батьківщиною. Сьогодні не буде переможців. Усі команди займуть призові місця – і це є наша спільна перемога», – наголосив під час відкриття турніру генерал-лейтенант Юрій Лебідь.

 

Згідно з жеребкуванням, першими на поле вийшли місцеві команди: господарі поля «Бистриця» (Лисецька ОТГ) та «Саджава» (Богородчанська ОТГ). З самого початку гравці «Бистриці» почувалися сильнішими, але їхні сусіди не поступалися. Впертість обох команд привела їх до обміну голами.

 

Але господарі поля не хотіли віддавати перемогу та забили своїм сусідам вирішальний гол. Отже, команда «Бистриця» виграла у «Саджави» з рахунком 2:1.

 

Наступні два матчі «ягуарівці» провели з командою «Саджава» та командою «Бистриця». Обидва матчі не були простими. На початках форварди «Саджави» почали активний наступ. І складалось враження, що гвардійці згодом здадуть свої позиції. Але через деякий час «ягуарівці», немов розгадали тактику богородчанських гравців, та закінчили гру з рахунком 2:0. Автоматично гравці «Саджави» посіли III місце в турнірі.

 

Цікава та запекла боротьба розпочалася за перше місце. Здавалося, що перші хвилини матчу гравці «намацують» лінії оборони, але вже через деякий час «ягуарівці» взяли ініціативу на себе і забили перший гол. Гравці «Бистриці» не хотіли поступатися, але їхні контр-атаки наштовхувалися на організовану оборону та вправного голкіпера. І як би того не хотіли господарі поля, але їм прийшлося поступитися. Матч «Ягуар» – «Бистриця» завершився з рахунком 5:0. Гвардійці впевнено, але в чесній грі завоювали І-ше призове місце.

 

У фінальному турнірі капітан Владислав Совсімов та солдат Сергій Коломієць забили по два голи у ворота суперників, сержант Максим Пилипенко забив гол з пенальті. Солдат Богдан Бедюк та старший солдат Костянтин Калісецький – по одному голу. Загалом, у фінальній частині турніру гвардійці влучили у ворота противників сім разів.

 

Свою «щасливу» перемогу у сім забитих м’ячів «ягуарівці» присвятили 7-й річниці Національній гвардії України.

 

«Ніякого розрахунку не було, так зійшлися зорі на небі, – розповідає начальник фізичної підготовки та спорту військової частини 3028 капітан Олександр Дзюбенко, – команди були сильними, але нам вдалося перемогти. Дуже приємно було зустрітись на Прикарпатті, наша команда тут вперше, і перша командна перемога. Гадаємо, що сім м’ячів у ворота суперників – це гідний подарунок до Дня Нацгвардії».

 

Від голови Лисецької ОТГ Анатолія Лущака капітан команди «Ягуар» отримав призовий кубок переможця. Особисто всіх гравців команди привітав заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Лебідь та начальник Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Набок.

 

Довідково.

Ідея проведення Всеукраїнського футбольного турніру належить голові Лисецької ОТГ Івано-Франківської області Анатолію Лущаку, колишньому очільнику Дунаєвецької селищної ради Хмельницької області Анатолію Кухаренку за підтримки командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана, уродженця села Старий Лисець. Перша зустріч між командами цих населених пунктів відбулася на початку 2015 року.

 

Олег Тіхов, фото автора та Миколи Коваля