НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Про це свідчать результати анкетування особового складу Національної гвардії України та Національної поліції щодо питань участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, проведеного за ініціативи МВС України та за підтримки організації ООН Жінки в Україні.

Метою дослідження є виконання Плану заходів Міністерства внутрішніх справ України щодо  дотримання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

У ході дослідження було опитано 38 873 респондентів, серед них 7 466 – жінки та 31 407 – чоловіки. У Національній гвардії України анкетування проводилось серед 1293 жінок та 7645 чоловіків, а у Національній поліції України було опитано 6172 жінки та 23 759 чоловіків.

Анкетування було проведене з метою  визначення рівня обізнаності особового складу НПУ та НГУ щодо реалізації прав та можливостей для участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, а також визначення обставин, які б могли вплинути на участь жінок та чоловіків зі складу НПУ та НГУ у таких операціях.

Так, за результатами дослідження, 51% опитаних військовослужбовців НГУ та 38% поліцейських обох статей розглядають власну участь у міжнародних миротворчих операціях. Здебільшого про можливість участі у відборах респонденти дізнаються від керівників, колег, родичів та кадрових служб.

В НГУ розподіл є наступним:

– від керівників – 34% чоловіків та 28% жінок;

– від колег/знайомих/родичів – 33% чоловіків та 26% жінок;

– від кадрової служби – 13% респондентів обох статей;

– з новин офіційного сайту МВС/НПУ/НГУ та соціальних мереж – 13% жінок та 16% чоловіків.

В НПУ:    

– від колег/ родичів – 20% жінок та 22% чоловіків;

– від керівників – 12% жінок та 15% чоловіків;

– від кадрової служби: 29% жінок та 27% чоловіків;

– з новин офіційного сайту МВС/НПУ/НГУ та соціальних мереж – 12% респондентів обох статей.

За словами заступниці міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, МВС проводить постійну роботу задля забезпечення гендерного балансу в секторі безпеки.

«Ми прагнемо забезпечити повну, рівну та значущу участь жінок у процесах щодо досягнення та збереження миру, прийнятті політичних рішень, що має значення для ефективного миротворчого процесу та досягнення стійкого миру»,– розповіла Катерина Павліченко під час обговорення результатів дослідження.

 

За матеріалами МВС