НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Гвардієць, знай свої права: пільги на житлово-комунальні послуги для учасників АТО

Держава гарантує учасникові АТО медичні, житлово-комунальні, трудові та інші соціальні пільги, а також грошову допомогу.

Учасники бойових дій, а також члени їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, мають право на такі житлово-комунальні пільги:

75 % знижка на квартплату;

75 % знижка плати за житлово-комунальні послуги;

75 % знижка вартості палива (в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення) і скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

Для отримання вищезазначених пільг необхідно подати пакет документів, до якого входять: копія посвідчення учасника бойових дій; копія паспорта; копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО; копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.

Наступний крок – це звернення до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із цим пакетом документів. При собі слід мати оригінали зазначених документів, за необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

Після цього потрібно звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів (мати при собі оригінали), квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності).

Організація – постачальник відповідних послуг приймає рішення на основі отриманих матеріалів (позначка в договорі) і вносить зміни у відповідні нарахування.

Таким чином, учасник бойових дій і члени його сім’ї отримують гарантовані державою пільги на житлово-комунальні послуги.

У наступній статті ми розповімо про державні гарантії для військовослужбовців, котрі захищали Батьківщину під час антитерористичної операції, у сфері медицини.