НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Гвардієць, знай свої права: пільги на послуги зв’язку та транспортні послуги учасникам АТО

Учасник бойових дій відповідно до встановлених державою соціальних гарантій має право на встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % тарифів вартості основних та 50% – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% затверджених тарифів. Ця гарантія надається за умови перейменування абонемента на особу, яка має право на пільги.

Для отримання вищезазначеної пільги гвардієць повинен мати такі документи: копію посвідчення учасника бойових дій; копію паспорта та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Механізм отримання пільги на послуги зв’язку:

1) Звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків з вищезазначеним пакетом документів (при собі мати оригінали). За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.

2) Звернутися до постачальника/надавача послуг зв’язку (вузол зв’язку тощо) із заявою про оформлення пільги, вищенаведеним пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги зв’язку та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.

3) Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі) та внести зміни у відповідні нарахування.

Здійснивши ці три кроки, учасник бойових дій отримує гарантовані державою пільги на послуги зв’язку.

Пільги на транспортні послуги

Що ж до соціальної підтримки у сфері транспортних послуг, то після участі в антитерористичній операції військовослужбовець має право на безплатний проїзд усіма видами міського і приміського пасажирського транспорту та автобусами приміських, міжміських та міжобласних маршрутів незалежно від відстані та місця проживання, а також на безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50 % знижкою.

Для учасників бойових дій документом, що посвідчує право на безоплатний проїзд, є посвідчення УБД та лист талонів на проїзд міжміським транспортом.

Для здійснення права на безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами міжміського транспорту або на проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50 % знижкою УБД повинен разом із посвідченням учасника бойових дій пред’явити у касах транспортних підприємств лист талонів на право одержання ветеранами війни проїзних документів.

Учасникам бойових дій листи талонів на право одержання ветеранами війни проїзних документів безоплатно і з 50 % знижкою їх вартості видають органи Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПтС, Управління державної охорони, Держспецтрансслужби за місцем реєстрації УБД; інвалідам війни, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – органи праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.