НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Гвардієць, знай свої права: пільги на медичне обслуговування

УЧАСНИКАМ АТО: Урядом затверджено безкоштовне проходження психологічної реабілітації та компенсація коштів за проїзд до місця реабілітації і назад

Від 23 серпня 2016 року внесено зміни (№539) до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції. Згідно зі змінами,бюджетні кошти спрямовуються на здійснення реабілітаційних заходів учасників АТО, зокрема, на проживання та харчування під час проведення цих заходів у разі потреби, особам, яким встановлено один із наступних статусів: учасник бойових дій, інвалід війни, учасник війни.

Нині Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції укладено договори із 12 реабілітаційними установами.

Органи соціального захисту населення організовують направлення учасників антитерористичної операції до підприємств, установ, організацій та закладів будь-якої форми власності, що здійснюють реабілітаційні заходи. Для отримання послуг із психологічної реабілітації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Також Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасникам антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад. Документ набрав чинності 6 вересня 2016 року.

Проект акта розроблено на виконання пункту 1 статті 11 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та на виконання підпункту 3 пункту 3 Указу Президента України від 13 грудня 2015 року № 678/2015 „Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю”.

Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції із числа осіб, яким установлено статус учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни, які безпосередньо брали участь в АТО, а також на осіб, які супроводжують інваліда війни I групи.

Грошова компенсація вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ та назад виплачується органами соціального захисту населення у разі користування міжміським транспортом:

  • залізничним – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;
  • автомобільним загального користування (крім таксі) – у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад учаснику АТО необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати закінчення поїздки. Для відшкодування необхідно подати такі документи:

1) заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси для надіслання органом соціального захисту населення повідомлення про прийняте рішення (електронною поштою або на паперовому носії);

2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

3) заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;

4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

Виплата коштів проводиться через банківські установи та Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта».