НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На Харківщині завершилися тижневі збори з кулеметниками військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання. Гвардійці з Харкова, Маріуполя, Слов’янська та Сум вдосконалювали свою професійну підготовку.

 

Збори проходили з 15 по 19 березня на базі військового стрільбища 5 Слобожанської бригади. На навчання було залучено близько 100 військовослужбовців.

 

Виконанню вправ навчальних стрільб на полігоні передувала ретельна теоретична підготовка особового складу у навчальних класах. Кожен військовослужбовець вивчив вимоги безпеки на заняттях з вогневої підготовки, призначення зброї, прицільних пристосувань і боєприпасів до них, сигнали і команди, що подаються в бойовій обстановці.

 

Під час зборів у гвардійців також були заняття з тактичної підготовки, в ході яких вони на практиці вивчили різні способи пересування на полі бою в залежності від рельєфу місцевості і інтенсивності вогню противника, відпрацювали навички вибору, обладнання і маскування позицій, визначення дальності до цілі, ведення вогню і корегування стрільби за різних погодних умов.

 

«На даних зборах ми відпрацювали стрільби кулеметника в русі та в складі підрозділу. Стрілкам були надані орієнтири та рубежі по яких вони мали вести вогонь. Гвардійці показали  досить високий рівень підготовки», – зауважив командир відділення інструкторів військової частини 3017 лейтенант Андрій Степурський.

 

Підсумком зборів стало виконання вправ і контрольних стрільб з кулемета Калашникова та ручного кулемета Калашникова по мішенях, що імітували живу силу умовного противника.

 

«Весь цей час під час зборів з нами займалися інструктори, навчали нас як теоретично, так і практично, готували безпосередньо до стрільби. Сьогодні ми виконували практичну стрільбу з кулемета і показали непогані результати», – зауважив кулеметник військової частини 3017 старший солдат Артем Левенець.

 

Анастасія Павленко,

фото Влада Давидовського