НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Міжнародне співробітництво між Національною гвардією України та Жандармерії Румунії набирає обертів. За цей час із жандармерією Румунії реалізовано два масштабних проєкти «Twining», проведено багато зустрічей та навчань. Сьогоднішні навчання є останніми в цьому проєкті, але транскордонне співробітництво буде продовжуватись в рамках програми Україна-Румунія 2021-2027.

Цього разу в Навчальному центрі Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України румунські колеги мали можливість ознайомитись із практичними діями нацгвардійців під час роботи мобільного поста контролю та під час затримання групи осіб яка незаконно перетнула кордон.  

«Це завершальний практичний захід у рамках одного із чотирьох проєктів міжнародного співробітництва між Національною гвардією України та Жандармерією Румунії, – розповідає командир військової частини 1241 полковник Роман Науменко, – фінальна комісія закриття відбудеться у Румунії в липні цього року».

 

Також румунські колеги мали можливість оглянути транспортні засоби, озброєння, екіпірування якими користуються військовослужбовці гірсько-патрульної роти, ознайомитись із роботою допоміжного пункту управління на рухомій базі та побачити в роботі мобільний центр психологічної підтримки.

«Усі придбані матеріальні засоби, які сьогодні оглянули наші румунські колеги повною мірою забезпечують особовий склад гірсько-патрульної роти для виконання завдань за призначенням в прикордонних районах з метою профілактики та боротьби зі злочинністю в прикордонній зоні», – зазначив заступник командира військової частини 1241 зі служби підполковник Богдан Богдан.

Під час спільних навчань по тематиці дій в прикордонній зоні, румунськими жандармами та нацгвардійцями були вивчені особливості спільної роботи для проведення операцій по затриманню злочинних угрупувань.

«Я бачив багато технік втручання зокрема французьких та іспанських правоохоронців, ваші військовослужбовці використовують дуже схожу техніку. В ході практичних занять дії нацгвардійців були чіткими – це говорить про підготовленість вашого особового складу. Вразила взаємодія між командиром та особовим складом, який виконує завдання. Така тактика використовується професіоналами. Сподобалось і логістичне забезпечення та екіпірування, яке є на озброєнні в гірсько-патрульній роті», – поділився своїми враженнями командир окремого підрозділу Жандармерії Румунії підполковник Унгуреану Лучіан.

 

Транскордонне співробітництво між військовою частиною 1241 та Жандармерією Румунії планово завершуються цього року. Продовження міжнародної співпраці відбудеться у рамках нової програми Україна-Румунія 2021-2027.

 

Олег Тіхов