НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вже на наступному тижні маріупольські гвардійці, які нещодавно поповнили лави частини, складуть присягу на вірність українському народові. А поки тривають навчання. Вони вже вміють надавати першу домедичну допомогу, евакуйовувати з поля бою товариша та мають навики тактичного пересування. Але, як зізнаються гвардійці, надзвичайно хвилюючими були саме перші стрільби.

На початку занять з новобранцями працювали психологи. Випробуванням для молодих воїнів стали дії в умовах емоційної напруги: під гучні постріли, у густій задимленості гвардійці мали якомога швидше дістатись до визначеної ділянки, надати медичну допомогу умовно пораненому побратиму та евакуювати його до укриття.

Після чого новобранці вперше в житті виконували вправи стрільб зі стрілецької зброї. Заняття проходили під керівництвом досвідчених інструкторів.Контрактниця Олена Боровкова, стріляла пліч-о-пліч зі строковцями. Дівчина каже, що багато разів прокручувала у себе в голові порядок виконання вправи, щоб не схибити.

«Ми багато разів відпрацьовували порядок виконання вправ, – розповідає дівчина. – Вивчили заходи безпеки та отримали інструктаж. Я не аби як хвилювалась, але завдяки нашим досвідченим інструкторам, я впоралась з поставленим завданням. Після першого ж пострілу хвилювання кудись зникло. Ані гучний звук, ані тремтіння рук вже не заважало», – зізнається дівчина.

Рекрут Миколай каже, що хвилювався лише тоді, коли рухався до мішені – дуже хотів, щоб результат його старань був відмінним. Цього разу хлопець відстрілявся на четвірку.

«Геть не засмутився, – каже хлопець. – Навіть дуже непоганий результат, як на перший раз. Але, знаючи себе, я буду тренуватись доти, поки результат не стане відмінним».

Не зважаючи на непривітливі погодні умови, усі новобранці показали силу та витримку, готовність до дій, демонструвавши гарні результати влучності.

Вадим Вигінний