НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

8–9 травня в Україні традиційно проходить День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Пам’ять тих людей, життя яких було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, незалежно від статі і віку – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

У Львові вшанували загиблих на місці колишнього концтабору «Шталаг-328».

У поминальних заходах взяли участь керівництво Західного територіального управління Національної гвардії України, військовослужбовці військових частин Львівського гарнізону, представники державної влади та місцевого самоврядування, громадські активісти та духовенство, а також військовослужбовці армій країн-партнерів.

Вони поклали квіти та запалили лампадки на місці колишнього концентраційного табору.

У межах заходу присутні спільно з духівництвом взяли участь у чині панахиди.

В Ужгороді почесна варта військовослужбовців 2 Галицької бригади 3 батальйону супроводжувала церемонію покладання квітів до пам’ятника «Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни».

У Рівному заходи з вшанування відбулись на Алеї Героїв, що на кладовищі «Нове». Молебень та покладання квітів пройшли за участі громади міста, представників органів державної влади та керівництва силовиків, а також гвардійців військової частини 3055.

У Тернополі, у Старому парку, біля монумента «Материнський поклик» відбувся мітинг-реквієм. Священнослужителі відправили панахиду за тими, хто загинув у Другій світовій війні.

У Луцьку вшанували пам’ять загиблих біля меморіального комплексу «Вічна Слава». Присутні на заході та гвардійці військової частини 1141 вшанували пам’ять жертв Другої світової війни хвилиною мовчання  та поклали квіти до  пам’ятного знаку «Поранений солдат». Потому усі разом виконали Державний Гімн України.

У Вінниці, на Європейській площі міста, відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО. На честь захисників пролунав військовий салют.

У Хмельницькому разом з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, представниками інших військових та правоохоронних структур та містянами командування та військовослужбовці військової частини 3053 віддали шану, ушанувавши полеглих покладанням квітів на братські могили меморіальних комплексів.

У Харкові заходи відбулися біля Меморіального комплексу Алеї Слави, зведеного у 1977 році. У роки війни тут було місце масової страти військовополонених. Українці також схилили голови у скорботі та поклали квіти біля могил воїнів Війська Польського.

На грудях військовослужбовців сьогодні горять червоні маки – символ пам’яті жертв війни.

У Національній академії Національної гвардії України пройшов мітинг-реквієм.

На плацу навчального закладу зібралися військовослужбовці Академії, щоб вшанувати визначний внесок українців у перемогу в Другій світовій війні.

На початку заходу до присутніх звернувся т.в.о. начальника Академії генерал-майор Олександр Морозов: «Ці травневі дні завжди викликають почуття світлої радості, гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар тієї страшної війни. Низький уклін, вічна пам’ять та слава визволителям, котрі захистили свободу та незалежність нашої країни в роки Другої світової війни», – зазначив генерал-майор Олександр Морозов.

Військовослужбовці вшанували пам’ять ветеранів покладанням квітів до Стели героїв-вихованців Академії.

 «Я дуже вдячний, що молоде покоління не забуває про події тих страшних років. Військовослужбовці Академії – справжні захисники своєї Батьківщини, рідної України. Дивишся на вас і стає спокійно за майбутнє України», – звернувся до присутніх голова ветеранської організації Академії полковник у відставці Петро Павлов.

Окрім урочистостей на плацу, військовослужбовці Академії традиційно відвідали ветеранів навчального закладу.

Від імені керівництва Академії Нацгвардії ветеранів привітали заступниця начальника Національної академії Національної гвардії України по роботі з особовим складом полковник Олена Іванова  та голова ветеранської організації Академії полковник у відставці Петро Павлов. Вони поспілкувалися з кожним ветераном, а також подарували вітальні листівки та подарунки.

У місті Бориспіль заходи розпочалися урочистою ходою від Європейської площі міста до Меморіалу Слави.

Гвардійці Міжнародного центру НГУ покладали квіти та приєдналися до урочистого мітингу за участі ветеранів Другої світової війни, воїнів-афганців, бійців АТО й операції Об’єднаних сил на Сході України, представників Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, депутатського корпусу, представників трудових колективів, громадських організацій, політичних партій та громади міста.

Командування Навчального центру НГУ в Золочеві спільно з керівниками органів місцевого самоврядування вшанували пам’ять героїв молебнем та покладанням квітів до підніжжя Меморіалу «Вічний вогонь» та пам’ятника «Жертвам політичних репресій». Знаково те, що молебень відбувався за участю всіх конфесій Золочівщини. Окрім того, біля Меморіалу слави, який знаходиться на території Навчального центру Національної гвардії України гвардійці вшанували героїв, які здобули перемогу над загарбниками та зберегли мир та спокій на рідній землі.

«Великою ціною увінчана перемога нашого народу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих, низький уклін вам!» – звернувся начальник Навчального центру НГУ полковник Михайло Кулик.

У Чернігові біля Братської могили в сквері імені Попудренка зібралися керівництво міста та області, представники духовенства, командування силових структур, а також всі небайдужі громадяни, аби разом в скорботі вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни.

«Ми знаємо, яким страшним лихом для людства була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора вдалося зупинили лише спільними зусиллями. Не забуваємо, що той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться», – зазначив командир військової частини 3082 НГУ підполковник Ігор Оринко.

За матеріалами з військових частин