НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

24 листопада, перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін та заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян проінспектували хід укріплення північного кордону країни в Київській області, неподалік від міста Чорнобиль.

Під час інспектування українсько-білоруського рубежу за дорученням Міністра внутрішніх справ заступниця Міністра внутрішніх справ Мері Акопян перевірила посилення підрозділами МВС лінії державного кордону, що проходить у Чорнобильській зоні відчуження (КПП «Паришів-2») та Чернігівській області (КПП «Славутич») та відвідала військову частину 3041 Національної гвардії України, що розташована в місті Славутич.
 
Гвардійці цього військового підрозділу здійснюють охорону та оборону Державного спеціалізованого підприємства ЧАЕС. До їх завдань також входить супроводження та охорона спеціальних вантажів та моніторинг ситуації довкола об’єкта охорони. За необхідності бійці будуть переміщені на охорону кордону.
 
Під час наради за участю керівників в/ч 3041, місцевої поліції та прикордонного контрольно-пропускного пункту учасники заходу обговорили питання координації дій та передислокації сил і засобів у разі загострення міграційної кризи на кордоні з Білоруссю.
 
Окрім керівництва відомчих підрозділів органів системи МВС на засіданні був присутній мер Славутича, який, зважаючи на розташування міста поблизу кордону, висловив сподівання на посилення там присутності бійців НГУ, а також запевнив у всілякій підтримці МВС.
 
Мері Акопян також поспілкувалася з міським головою щодо покращення матеріально-технічної бази НГУ та вирішення проблеми статутного розміщення будівлі військової частини.

На Чорнобильську зону відчуження припадає 34 км спільного з Білоруссю державного рубежу.

Євгеній Єнін повідомив, що у рамках спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся», прикордонні наряди посилено розгортають контрольні пости.

У МВС організували роботу координаційних штабів, об’єднали їхню роботу на центральному та обласних рівнях. А на районному – утворили координаційні групи управління – все, щоб керувати спецоперацією було простіше та ефективніше, а обмін інформацією відбувався миттєво.

“Ми контролюємо основні шляхи, які ведуть до кордону. Також буде здійснюватися перевірка автобусних станцій та вокзалів і проводитимемо попереджувальні заходи в прикордонних населених пунктах. Жодних штучних впливів «братських» держав на Україну не дозволимо!” – запевнив він.

Заступник міністра також повідомив, що уже зараз на кордон прибуває посилення – 8 500 військовослужбовців, про яких раніше згадував Денис Монастирський. Підрозділи МВС застосовують для патрулювання і моніторингу авіацію, безпілотники та інші технічні засоби спостереження.

Також сьогодні розпочалися тактичні навчання. Відпрацьовуються усі сценарії можливої ескалації міграційної кризи у прикордонних містах та селах.

Глава Нацполіції Ігор Клименко нагадав, що бійці Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції розпочали комплекс заходів направлених на злагодженість сил для охорони громадського порядку у прикордонних з Республікою Білорусь містах та районах.

«Ці заходи спрямовані на злагодженість дій Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Державної прикордонної та міграційної служб з метою забезпечення порядку на прикордонних територіях. Упродовж цього та наступного тижня ми відпрацюємо алгоритми можливих дій мігрантів, тому важливо, аби правоохоронні відомства були готові до усіх ймовірних сценаріїв», – повідомив Ігор Клименко.

«Забезпечення правопорядку на прикордонній території Київщини значно ускладнюється тим, що межа знаходиться на території зони відчуження, — наголосив очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. — саме тому ми маємо відпрацювати послідовність дій усіх відомств у випадку незаконного проникнення іноземних громадян на територію України».

Нагадаємо, у рамках посилення охорони кордону з Білоруссю розпочалася спеціальна прикордонна операція «Полісся».

Департамент комунікації МВС України